LG G3 – first photo in case 2

LG G3 zostanie zaprezentowany 27 maja

To już w zasadzie pewne – koreański producent 27 maja zaprezentuje swój najnowszy, flagowy smartfon, model LG G3. Firma już rozpoczęła rozsyłać stosowne zaproszenia na tą imprezę.

LG G3 - zaproszenie na prezentację

Zaproszenie (które możecie zobaczyć powyżej), nie mówi co prawda wprost, że zostanie wtedy pokazany G3. Mimo wszystko krótki tekst, w którym wytłuszczono literę G, sugeruje nam bardzo wiele. Treść tekstu na zaproszeniu to cytat zaczerpnięty od pisarza, Ralpha Waldo Emersona, który można tłumaczyć jako „Bycie prostym to bycie wspaniałym.”

Prezentacja LG G3 odbędzie się 27 maja, w San Francisco, Nowym Jorku oraz Londynie. Mieszkańcy wschodu będą musieli poczekać na nią dzień dłużej, bo w Seulu, Singapurze i Istambule G3 zostanie pokazany 28 maja.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz, a mianowicie na tło, na którym został napisany tekst zaproszenia. To szczotkowane aluminium, co może dawać nam pewną wskazówkę odnośnie wyglądu LG G3. Oczywiście nie musi to oznaczać, że jego obudowa będzie metalowa. Równie dobrze może to być plastik o teksturze, przypominającej metal.

Miejmy nadzieję, że do 27 maja pojawią się w sieci jeszcze jakieś przecieki, które ujawnią nieco więcej na temat LG G3. Do tej pory z plotek dowiedzieliśmy się, że G3 ma posiadać 5.5″ ekran QHD (2560 x 1440), Snapdragona 801, 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej (z wejściem na microSD), kamerę z OIS+, 3000 mAh baterię oraz system Android 4.4.2 KitKat, wraz z nakładką Optimus UI. Z pewnością jest więc na co czekać. Pamiętajmy również o tym, że LG G3 będzie najprawdopodobniej urządzeniem, na bazie którego powstanie Nexus 6.

Aktualizacja: Pojawiły się już nawet pierwsze zdjęcia, przedstawiające LG G3 „zabunkrowanego” w ochronnym etui.

Zdjęcia, jeśli oczywiście są prawdziwe – ujawniają front G3, a w szczególności bardzo wąskie ramki okalające ekran. Widzimy tu także nowy Optimus UI, który z pewnością pojawi się na G3.