LG GX – Koreanka

LG Gx – koreański 5.5-calowiec oficjalnie zaprezentowany

LG ujawniło dzisiaj swój kolejny smartfon, wyposażony w duży 5.5″ ekran – model LG Gx. Co siedzi we wnętrzu tego phabletu?

LG GX - Koreanka

LG Gx w zasadzie jakoś mocno nie imponuje swoją specyfikacją. Owszem, mamy tu 5.5″ ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, jednak sprzęt oparto o nie najnowszy i nie najmocniejszy już chipset Snapdragon 600 (cztery rdzenie o taktowaniu 2.26 GHz, grafika Adreno 320, 2 GB RAM). Poza tym znajdziemy tu 32 GB pamięci wewnętrznej oraz dwie kamery – 13 MP główną i 2.1 MP przednią, do przeprowadzania rozmów wideo.

LG GX

Ogniwo zasilające stanowi tu 3140 mAh, wymienny akumulator. Jeśli chodzi o OS to wiadomo jedynie, że LG Gx działa w oparciu o Android Jelly Bean wraz z nakładką LG UX.

LG Gx wspiera łączność 4G LTE, mierzy 150.6 x 76.1 x 9.2 mm i waży 167 gramów. Koreański producent oczywiście nie zapomniał doposażyć swojego smartfona w kilka mniej lub bardziej przydatnych funkcji programowych, jak np. Smart Day (wyświetlanie informacji o czasie, pogodzie, zbliżających się powiadomieniach itp. na ekranie blokowania), QRemote (smartfon może służyć jako pilot zdalnego sterowania do różnych urządzeń), KnockOn („budzenie” smartfona ze stanu czuwania poprzez podwójne puknięcie w ekran).

Niestety nie mamy się co spodziewać międzynarodowego debiutu LG Gx. Smartfon będzie sprzedawany w Korei w cenie ok. 830$ (2550 zł). Pierwszymi osobami, które skorzystają z tego nowego urządzenia, będą klienci koreańskiego operatora LG U+. Sprzęt pojawi się w jego ofercie w styczniu przyszłego roku.