LG-swift-2X-0

LG jednak zaktualizuje Swift 2X do ICS?

Sprawa zaktualizowania Swift 2X (Optimus 2X) do Ice Cream Sandwich, zaczyna przypominać mydlaną operę. Okazuje się, że LG chyba jednak zrobi upgrade tego telefonu.

LG swift 2X

LG pod koniec lipca poinformowało, że Android 4.0 Ice Cream Sandwich, dla modelu Optimus 2X (Swift 2X), został anulowany. Oczywiście przed tą decyzją, koreański producent zapewniał, iż aktualizacja będzie gotowa w trzecim kwartale 2012.

Prawie miesiąc po anulowaniu ICS, singapurski oddział LG zapowiedział, iż tamtejsze 2X jednak dostaną aktualizację do ICS. Dzisiaj nadeszła kolejna, dobra informacja – LG opublikowało kod źródłowy Ice Cream Sandwich, dla Optimusa 2X. Budzi to oczywiście znowu nasze nadzieje, że LG w końcu zaktualizuje swój niegdyś flagowy smartfon, do systemu Android 4.0.

Sytuacja z aktualizacjami firmy LG, robi się coraz bardziej kuriozalna. Koreańczycy chyba nie do końca zdają sobie sprawę, jak ważnym aspektem dla użytkownika, jest długotrwałe wsparcie produktu, który kupił. LG to chyba obecnie firma o najgorszej renomie, jeśli chodzi o wypuszczanie upgradeów. Niedawno sam stałem przed dylematem zakupu nowego smartfona, i chociaż słuchawki LG bardzo mi się podobają, to i tak nie kupiłem ich produktu, z uwagi na późniejsze „olewajstwo” wsparcia. Czy LG kiedyś zrozumie, jak wielki błąd popełnia na tej płaszczyźnie?

Źródło: PhoneArena