LG L25 – rysunek

LG L25 – pierwszy smartfon LG z systemem Firefox OS

Całkiem możliwe, że LG już wkrótce do swojego portfolio doda kolejny, budżetowy smartfon, oznaczony jako LG L25. Dzięki jednemu z twitterowych użytkowników (Upleaks) mamy możliwość wglądu w przedprodukcyjną dokumentację tego urządzenia, która nie tylko ujawnia jego wygląd, ale także specyfikację.

LG L25 - rysunek

Niestety przeciek ujawnia, że LG L25 będzie urządzeniem dostępnym wyłącznie w ofercie japońskiego operatora komórkowego KDDI i teoretycznie nigdy nie pojawi się w innych krajach. Poniżej możecie zobaczyć zrzuty ekranu, przedstawiające interfejs użytkownika Firefox OS w tym smartfonie.

To jednak nie wszystko, bo tak, jak wspomniałem wcześniej – znamy także specyfikację LG L25. Możecie ją zobaczyć w poniższej tabeli. Zdaję sobie sprawę z tego, że „japońskie krzaczki” nie dla wszystkich są zrozumiałe, więc postaram się pokrótce ją omówić.

LG L25 - specyfikacja

Według danych zawartych w tabeli LG L25 jak na budżetowca ma posiadać nie najgorsze bebechy. W jego wnętrzu znajdziemy chip Qualcomm Snapdragon 400, z czterema rdzeniami Cortex-A7, 1.5 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane. Ciekawie prezentuje się także ekran, który ma mieć 4.68″ przekątnej i rozdzielczość 720p (zagęszczenie pikseli to 313ppi). Niestety, LG L25 nie jest urządzeniem cienkim, bo jego wymiary wynoszą 139 x 70 x 10.5mm, a waga to aż 148 gramów.

Co do kamer, ma się w nim znaleźć 8 Mpix aparat główny oraz 2.1 Mpix kamerka z przodu. LG L25 pojawi się z modułem łączności LTE oraz standardową komunikacją Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 3.0. Cena nie jest niestety jeszcze znana, jednak urządzenie powinno zadebiutować w przyszłym miesiącu.