LG Liger (F490L) – obok kartonika

LG Liger (F490L) – specyfikacja, zdjęcia i testy z benchmarka

Wietnamczycy to wyjątkowo zaradny naród, który jeszcze przed oficjalną premierą smartfona LG Liger (F490L) – zorganizował praktycznie jego pełny pokaz, obejmujący specyfikację, zdjęcia oraz testy z benchmarka. Gdyby ktoś nie pamiętał: LG Liger to pierwszy smartfon LG, oparty o własny chipset tego koreańskiego producenta – Odin.

LG Liger (F490L) - obok kartonika

Na temat układu Odin i smartfona Liger pisałem dla was zaledwie dwa dni temu. Nie dysponowaliśmy jeszcze wtedy żadnymi zdjęciami tego urządzenia, a dokładna specyfikacja pozostawała tajemnicą. Teraz wiemy, że urządzenie faktycznie posiada na swoim pokładzie układ Odin, składający się z czterech rdzeni Cortex-A15 (1.5 GHz) i czterech rdzeni Cortex-A7 (1.2 GHz).

Wielkość i rozdzielczość ekranu urządzenia to odpowiednio 5.9″ i 1920 x 1080 pikseli (IPS). LG Liger (F490L) zawiera ponadto 2 GB RAM, 16/32 GB pamięci na dane oraz system Android 4.4.4 KitKat.

Bardzo interesująco wypadają testy LG Liger w benchmarku AnTuTu. Sprzęt według tego, co widzimy poniżej – uzyskał w nich wynik 25460 punktów, co plasuje go w rankingu dość wysoko.

Reszta parametrów obejmuje 13 Mpix kamerę (brak wzmianki o OIS) oraz 3000 mAh baterię. Wymiary LG Liger wynoszą 157.8 x 81.8 x 9.5 mm.

Po tak dużej dozie szczegółów i zdjęć dotyczących tego smartfona, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na jego oficjalny debiut, który już teraz będzie jedynie formalnością. Jestem ciekaw, kiedy Liger pojawi się w Polsce i w jakiej cenie będzie u nas dostępny.