Lg – logo

LG na 7 sierpnia zwołuje konferencję w Nowym Jorku, co tam zobaczymy?

LG ogłosiło, że 7 sierpnia odbędzie się w Nowym Jorku międzynarodowa konferencja, na której zostanie zaprezentowany… No właśnie, nikt póki co nie wie, co to ma być. Możemy się tylko domyślać, czym LG chce nas tam uraczyć.

Lg - logo

LG w środę oznajmiło, że podejmuje współpracę z aktualnie największym producentem mobilnych chipsetów, firmą Qualcomm. Współpraca ma polegać na wprowadzeniu superwydajnego układu Snapdragon 800 do serii smartfonów „G”. Gdyby ktoś nie wiedział – LG obcięło przedrostek „Optimus” w swoich topowych smartfonach, które od teraz będą się pojawiać jako seria „G”.

Powyższe informacje wskazują więc na to, że LG w Nowym Jorku pokaże swój nowy, high-endowy smartfon, działający w oparciu o chipset Qualcomm Snapdragon 800.

Wszystko oczywiście wygląda pięknie, jednak patrząc z naszej, polskiej perspektywy, chyba nie mamy się tak naprawdę z czego cieszyć. LG ma wyjątkowo paskudny zwyczaj omijania Polski szerokim łukiem, jeśli chodzi o premiery nowego sprzętu. Najnowsze produkty LG, jakie można dostać w polskich sklepach, to Nexus 4 oraz Optimus G (Swift G). Nie ma co nawet szukać u nas, zaprezentowanego jeszcze na MWC, Optimusa G Pro.

Szczerze mówiąc czasami zastanawiam się, czy LG po prostu olewa nasz rynek, czy może ma tak kiepską logistykę, która nie przewiduje naszego kraju w swoich planach. Nie trudno się domyśleć, że takie zarządzanie sprzedażą ma zły wpływ na wyniki finansowe firmy. Pozostaje mieć nadzieję, że do prezentacji LG serii G ze Snapdragonem 800, koreański producent trochę się ogarnie i zacznie go u nas sprzedawać jeszcze sprzed świętami.

Źródło: Engadget