LG-Nexus-4-0

LG Nexus 4 oficjalnie zaprezentowany przez producenta

Pomimo faktu, iż Google odwołało swoją dzisiejszą konferencję prasową nt. systemu Android (z powodu huraganu) – LG i tak zaprezentowało najnowszy, googlowski smartfon. Poznajcie LG Nexus 4.

LG Nexus 4

Zacznijmy od najważniejszego, czyli pełnej i oficjalniej specyfikacji smartfona. Nexus 4 ma 4.7-calowy True HD IPS Plus o rozdzielczości WXGA (768 x 1280, proporcje 15:9). Urządzenie napędza potężny chipset Qualcomm Snapdragon S4 Pro, z czterema rdzeniami Krait o taktowaniu 1.5 GHz. Mocarny procesor wspiera aż 2 GB pamięci RAM oraz układ graficzny Adreno 320.

Co ważne, słuchawka działa w oparciu o najnowszą wersję systemu Android – 4.2 Jelly Bean (nie ma tutaj pomyłki, wersja 4.2 nosi nazwę Jelly Bean, a nie jak wcześniej przypuszczaliśmy – Key Lime Pie). Piętę achillesową stanowi niestety pamięć masowa smartfona. Do wyboru dostępne będą jedynie wersje z 8 i 16 GB pamięci, której nie można rozszerzyć kartą microSD.

LG Nexus 4

Z tyłu obudowy Nexus 4 znajdziemy 8 MP kamerę, która została wzbogacona funkcją Photo Sphere. Działa ona podobnie do klasycznej panoramy, jednak możemy wykonywać fotografie w dowolnym kierunku, a odpowiedni algorytm i tak je złoży w jedną całość.

Jeśli chodzi o gabaryty, smartfon mierzy 133.9 x 68.7 x 9.1 mm i waży 139 gram. Ogniwo zasilające stanowi tu akumulator, o pojemności 2,100 mAh, który pozwala podobno na 15.3 godzin rozmów lub 390-godzinne czuwanie. Co interesujące, słuchawka wspiera bezprzewodowe ładowanie.

Łączność w Nexusie 4, stanowią moduły GSM/HSPA+ i NFC. Nie ma tu niestety LTE – chociaż nas, Polaków nie powinno to zbytnio martwić. Według Google, smartfon pojawi się już 13 listopada w sprzedaży w sklepie internetowym Google Play. Urządzenie w pierwszej kolejności będzie dostępne w następujących krajach: USA, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Francja, Hiszpania i Australia. Pod koniec listopada Nexus 4 zawita także do innych sklepów, w tym i do Polski.

A teraz najważniejsze, czyli ceny tego cudka. 8 GB wersja ma kosztować 299$ (ok. 970 zł), natomiast 16 GB 349$ (ok. 1130 zł) – według mnie, taniocha jak za tej klasy urządzenie. Nie ma się jednak co spodziewać, że i u nas smartfon wystartuje w tak niskich cenach. Do kosztów podanych przez Google, trzeba zapewne doliczyć stertę podatków i niemałe marże sprzedawców.

Źródło: GSMArena