LG Nexus 5 – nieoficjalny render

LG Nexus 5 – japońskie ceny i data wejścia do sklepów

Google i LG wyjątkowo nieudolnie „utrzymują w tajemnicy” Nexusa 5. Smartfon już naprawdę wiele razy grał główną rolę w różnego rodzaju przeciekach i plotkach. W tej chwili wiemy nie tylko, jak urządzenie ma wyglądać, ale także jaka będzie jego dokładna specyfikacja. Dzisiaj do tych informacji doszła data wejścia Nexusa 5 do japońskich sklepów i jego cena.

LG Nexus 5 - nieoficjalny render

Japoński dystrybutor Redstar ujawnił, że Nexus 5 wejdzie do tamtejszych sklepów 14 listopada w cenie 44600 jenów (ok. 1420 zł) za wariant 16GB. Za smartfona z 32GB pamięci wewnętrznej Japończycy będą musieli zapłacić 49800 jenów (ok. 1585 zł). Ceny jak na smartfon o takiej specyfikacji są bardzo niskie, jednak pamiętajcie, że dotyczą one Japonii – jednego z najdroższych państw na świecie. W dodatku podał je dystrybutor niezwiązany z Google (w sklepie Google Play kwoty te będą zapewne dużo niższe).

Nexus 5 będzie nieco zmutowaną i lekko okrojoną wersją LG G2. Wewnątrz znajdziemy cztery 2.3GHz rdzenie Krait 400, 2GB RAM oraz zintegrowaną grafikę Adreno 330 – a wszystko to umieszczone na chipie Qualcomm Snapdragon 800. Poza tym Nexus 5 dysponuje 5″ ekranem 1080p, 8MP kamerą z optyczną stabilizacją obrazu oraz 1.3MP kamerką z przodu. Niestety jak przystało na Nexusa i filozofię Google – sprzęt nie posiada slotu na kartę microSD.

Nexus 5 ma zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu, wraz z nową wersją Androida – 4.4 KitKat. Miejmy nadzieję, że z uwagi na liczne przecieki i „nieoficjalną premierę” tego sprzętu, Google nieco przyśpieszy tą premierę.

Źródło: GSMArena