LG Nexus 5 – render

LG Nexus 5 na zdjęciach i nagraniu wideo

Niepotwierdzonym terminem oficjalnej prezentacji Nexusa 5 i Androida 4.4 KitKat jest 14 październik. To właśnie wtedy LG i Google mają nam pokazać swój wspólny smartfon. LG jednak nie ma szczęścia do utrzymywania Nexusa 5 w tajemnicy, bo z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji na jego temat.

LG Nexus 5 - front z fleszem

Tak naprawdę za wszystkie, dotychczasowe przecieki nt. Nexusa 5 odpowiada Google (podczas stawiania statuy KitKat przed siedzibą giganta jeden z pracowników nagrywał całe zdarzenie Nexusem 5) oraz FCC (amerykański urząd, który omyłkowo opublikował dokumentację i zdjęcia dotyczące Nexusa 5).

Jak sami możecie zobaczyć, dzisiaj pojawiły się kolejne fotografie z LG Nexusem 5 w roli głównej. Wygląd urządzenia doskonale pasuje do tego, który widzieliśmy podczas poprzednich przecieków. W odróżnieniu od smartfona z FCC ten egzemplarz posiada już duży nadruk Nexus z tyłu obudowy.

Zdjęcia to jednak nie wszystko, bo w sieci pojawił się też krótki film ukazujący LG Nexus 5. Możemy na nim zobaczyć też ekran blokujący najnowszej wersji Andka – 4.4 KitKat.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Google faktycznie zaprezentuje 4.4 KitKat oraz Nexusa 5 już 14 października. Ilość przecieków jest coraz większa, a Google postanowiło nawet zaprzestać sprzedaży Nexusa 4 w USA. Czy oznacza to, że fabryki LG już najprawdopodobniej nie produkują tego smartfona i przerzuciły się na… Nexusa 5?

Aktualizacja: Dzięki benchmarkowi GFXBench możemy potwierdzić część specyfikacji Nexusa 5. Z danych dostępnych na stronie internetowej GFXBench dowiadujemy się, że urządzenie ma czterordzeniowy 2.3GHz chip Snapdragon 800 (cztery rdzenie Krait 400), system Andorid 4.4 KitKat, ekran Full HD, a jego nazwa kodowa to Hammerhead. Wraz ze specyfikacją pojawił się także prawdopodobny, oficjalny render przedstawiający smartfon…

LG Nexus 5 - render

…oraz jego model 3D, który możecie obejrzeć poniżej.

Źródło