Asus Nexus 7

LG Nexus 5 i Nexus 7.7 – są już pierwsze plotki

LG i Google nie są w stanie zapewnić należytych dostaw Nexusa 4, a w sieci już pojawiają się plotki nt. jego następcy i tablecie Nexus 7.7. Czego o nich się dowiadujemy?

Asus Nexus 7

Ploty pojawiły się na koreańskich forach internetowych. Według nich kolejny smartfon Google, Nexus 5 – znowu wyprodukuje LG. Słuchawka ma mieć 5-calowy ekran 1080p (cóż za „niespodzianka”), nowy chipset NVIDIA Tegra 4, 2 GB RAM, 13 MP kamerę oraz 3 MP kamerkę do rozmów wideo. Dostępne mają być dwa warianty pamięciowe urządzenia: z 8 i 16 GB flash. Cena wersji 8 GB ma wynieść 299$ (ok. 935 zł), czyli tyle samo ile teraz trzeba zapłacić (poprzez Google Play) za 8 GB Nexusa 4.

To oczywiście nie wszystko, bo plotka wspomina także o kolejnym tablecie Google – Nexus 7.7. Ma on mieć ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (294 ppi), chip Tegra 4, 8/16 GB pamięci wewnętrznej oraz kamerę HD. Co ciekawe, tablet ma być także produkowany przez LG, a nie przez Asusa, który dla Google wytwarza obecnie Nexusa 7.

Co ciekawe, plotkę nt. tych dwóch urządzeń potwierdzają słowa jednego z szefów LG, który na targach CES stwierdził, że współpraca tej firmy z Google będzie nadal kontynuowana. Nexus 4 nie jest podobno ostatnim urządzeniem, wyprodukowanym przez koreańskiego giganta dla Google.

Kiedy nowe Nexusy zostaną oficjalnie pokazane? Ich prezentacja ma nastąpić już w maju, na konferencji Google I/O. To właśnie tam mamy też zobaczyć nową odsłonę Androida – 5.0 Key Lime Pie.

Źródło: PhoneArena


  • Nazir

    Taki nowy Nexus7 z 32GB i 3G bym kupił na wakacje a LG Nexus5 może się doczekam w Polsce bo na obecny smartfon to już nie ma co czekać