LG Nexus 5 – kamera

LG Nexus 5 – przykładowe zdjęcia wykonane smartfonem

Zaprezentowany wczoraj LG Nexus 5 może się poszczycić nie tylko najnowszym Androidem, pięknym ekranem i doskonałą wydajnością, ale także 8MP kamerą doposażoną w optyczną stabilizację obrazu. Czy potrafi ona zrobić naprawdę dobre zdjęcia, czy OIS to tylko chwyt marketingowy?

LG Nexus 5 - kamera

Poniżej w galerii możecie oglądać sporą garść zdjęć, które zostały wykonane za pomocą Nexusa 5. Według specyfikacji sprzęt oprócz optycznej stabilizacji obrazu, dysponuje także 8MP sensorem o wielkości 1/3.2″ i obiektywem o jasności f/2.4 (dane EXIF zgłaszają jednak jasność f/2.53). Co prawda nie wiemy tego jeszcze na 100%, ale śmiało możemy przypuszczać, że sensor to Sony IMX179 CMOS, którego poszczególne piksele mierzą 1.4µm. Dosyć jednak gadania, zapraszam do oglądania fotografii.

Jakie są Wasze wrażenia? Według mnie fotografie jakie tu widzimy wyglądają ponadprzeciętnie dobrze. Niestety na niektórych z nich widać, że zostały poddane późniejszej obróbce. Mimo wszystko seria Nexus zrobiła gigantyczny krok jeśli chodzi o jakość fotografii. Przecież wszyscy wiemy, że zdjęcia wykonywane Nexusem 4 nie należały do najpiękniejszych.

Z ostatecznymi wnioskami na temat aparatu LG Nexusa 5 poczekajmy jednak do publikacji pierwszych testów tego sprzętu. Wtedy dowiemy się, czy nowy, markowany przez Google sprzęt faktycznie jest pod tym względem taki dobry. Przypominam, że LG powinno rozpocząć polską dystrybucję Nexusa 5 już w połowie listopada. Miejmy nadzieję, że obędzie się ona bez zbędnych opóźnień.

Źródło


 • fenix

  i ze zdjęć wynika ze dość dobrze w ciemności radzi sobie ,a w dzień nie zupełnie ,niebo ziarno , nie ma to jak lg ku990 czy wschód dzień czy zachód zawsze dobre fotki które później da się obrabiać ,mogli by wypościć poprawiona wersje tego telefonu ,właściwie brakowało mu tylko szybkości ,baterii ,i wyjścia 3,5mm

  • http://smartfan.pl/ Noob

   LG KU990 Viewty to już niestety zabytek, ale faktycznie aparat miał świetny.

 • wiek

  zdjęcia po prostu super :)

 • Nazir

  Mam w SGS2 też kamerę 8mpx i generalnie nie narzekam na jakość fotek :)

  • http://smartfan.pl Noob

   Ale tu jest dodatkowo optyczna stabilizacja obrazu, więc sprzęt powinien radzić sobie lepiej w słabym świetle.

  • wiek

   miałem sgs2, i kamera nagrywała tak tragicznie w pomieszczeniu iż nie można było tego oglądać (cięcia, przeskoki obrazu), oddałem 3 razy do serwisu,- a oni wszystko oki,
   ps. mojej żony sgs2 miał optykę sony i było normalnie, potem zaczęli montować optykę cyt.”innych firm” i tak miałem, ech…
   Dlatego podziękowałem już’samowi’ za bubel na który wydałem 1779zl, teraz tylko nexus 5

   • http://smartfan.pl Noob

    Zdjęcia jakie robi Nexus 5 faktycznie robią wrażenie. Jak dla mnie jeszcze trochę i kupno jakiegokolwiek aparatu kompaktowego będzie się mijało z celem, bo smartfony coraz lepiej radzą sobie z fotografią. Też czekam, aż Nexus 5 pojawi się w PL dystrybucji :)

   • wiek

    … nie mówiąc o różowej plamie na środku zdjęcia które miało białe tło, a takie robił sgs2… brak słów. Na razie dziękuję ‚samowi”