LG Nexus 5 – FCC, tyl

LG Nexus 5 sfotografowany podczas testów FCC

FCC to doskonałe źródło wszelkiego rodzaju smartfonowych przecieków. Ta amerykańska instytucja bada przed wprowadzeniem na rynek w USA wszystkie urządzenia, które dysponują jakimikolwiek modułami łączności bezprzewodowej. Normalne jest więc, że Google i LG przed wprowadzeniem Nexusa 5 do obrotu muszą go przez FCC przepuścić. Całe szczęście FCC okazało się dość „dziurawą” instytucją, która przez przypadek ujawniła zdjęcia przedstawiające Nexusa 5.

LG Nexus 5 - FCC, front

Niestety osoba dokumentująca wygląd smartfona raczej nie potrafi robić zdjęć, więc front wyszedł dość niewyraźnie (wygląda bardzo podobnie do Nexusa 4). Całe szczęście tył widać już o wiele lepiej i można tu dostrzec design podobny do tego, który wypatrzono na tajemniczym urządzeniu trzymanym przez jednego z pracowników Google podczas stawiania statuy systemu Android 4.4 KitKat. FCC zresztą już wcześniej ujawniło kilka zdjęć Nexusa 5, a konkretnie jego anteny NFC i tylnej klapki. Tym razem dysponujemy fotografiami, które ukazują smartfon w pełnej krasie.

LG Nexus 5 - FCC, tyl

Na niewyraźnych fotografiach możemy też obejrzeć boki Nexusa 5, jednak nie widać tam niczego „rewolucyjnego”. Ot standardowy zestaw złącz i przycisków: micro USB, mini-jack, złącze do stacji dokującej, przyciski regulacji głośności oraz włącznik.

Według dokumentacji FCC testowany smartfon miał ekran o wielkości 4.96″ (prawdopodobnie Full HD). Możemy jedynie zgadywać, że pod maską znajduje się wiele komponentów z LG G2 (na którym urządzenie ma być wzorowane), czyli Snapdragon 800, 13MP kamera oraz 2GB RAM. Oczywiście równie ważną rzeczą jest system operacyjny, który wraz ze smartfonem ma zostać zademonstrowany, czyli Android 4.4 KitKat. Kiedy LG i Google pokażą Nexusa 5? Według plotek ma to nastąpić już w przyszłym miesiącu – a dokładnie 14 października.

Źródło: FCC


  • wiek

    czekam na NEXUS’A 5 z niecierpliwością i od razu go kupię…. ps. juz sprzedałem swojego sgs2 mając obecnie prymitywny telefon do dzwonienia :)

    • http://smartfan.pl Noob

      Mam tylko nadzieję, że w Polsce pojawi sie szybko a nie np. dopiero w grudniu :(