LG Nexus 5 – czarny

LG Nexus 5 – prezentacja jeszcze dzisiaj?

Tasiemiec z cyklu „Nexus 5” trwa nadal. Wspólny smartfon LG i Google już w tej chwili można uznać za najlepiej poznane urządzenie przed oficjalną premierą. Tym razem w sieci pojawiły się dwa kolejne zdjęcia tego sprzętu – przedstawiające wariant czarny oraz biały.

LG Nexus 5 - prasówka, czarny

Autor dzisiejszego przecieku to nie kto inny, jak @evleaks, który jest bardzo pewnym źródłem tego typu informacji, więc o autentyczność fotografii możemy być raczej spokojni. Po raz kolejny możemy tu zobaczyć dobrze już nam znanego Nexusa 5. Warto jednak zauważyć, że tapeta na pulpicie systemu Android 4.4 KitKat jest taka sama, jak w ostatnim przecieku, kiedy to kanadyjski operator komórkowy Telus „przez przypadek” opublikował zdjęcia tego sprzętu.

LG Nexus 5 - prasówka, biały

Przyjemnym dodatkiem tego przecieku jest zdjęcie, przedstawiające biały wariant Nexusa 5. Jest to niejako potwierdzenie poprzednich zdjęć, na których widzieliśmy kartoniki od tego sprzętu. Co charakterystyczne – jedynie tylna pokrywa Nexusa 5 jest biała. Cały front i boki sprzętu są czarne. To samo tyczy się przycisków i obiektywu kamery.

Co teraz? Czy Google wreszcie raczy zaprezentować swój nowy smartfon? Według ostatnich wieści miało to nastąpić już 28 października, jednak inne plotki mówią o 31 października. Nie zdziwię się wcale, jeśli jeszcze przed oficjalną premierą w internecie pojawi się kompletny test Nexusa 5, który zupełnie wypierze jego prezentację z jakiegokolwiek efektu zaskoczenia. Mam nadzieję, że LG i Google faktycznie pokażą swój sprzęt już jutro.

Aktualizacja: @evleaks na swoim twitterowym profilu podał, że premiera Nexusa 5 nastąpi 1 listopada, czyli w święto Wszystkich Świętych (w USA Halloween). Wygląda więc na to, że z bólami będziemy musieli wstrzymać się do piątku.

Aktualizacja: Na dokładkę jeszcze więcej zdjęć przedstawiających Nexusa 5, zarówno w wersji czarnej, jak i białej.

Aktualizacja: I kolejne fotografie, tym razem pochodzące z tajwańskiego urzędu NCC, zajmującego się certyfikowaniem tego typu sprzętu (odpowiednik amerykańskiego FCC).

Aktualizacja: I kolejne zdjęcie, które tym razem przedstawia Nexusa 5 wyciągniętego prosto z kartonika.

LG Nexus 5 - odpakowany z kartonika

Aktualizacja: Gdyby to kogoś jeszcze interesowało – kolejna fotografia Nexusa 5.

LG Nexus 5 w dłoni

Aktualizacja: Teraz doszedł nawet model 3D.

LG Nexus 5 - model 3D

Aktualizacja: Ilość zdjęć Nexusa 5 rośnie w zastraszającym tempie, czyżby premiera miała się faktycznie odbyć już jutro?

Aktualizacja: Teraz nowe fotografie pojawiają się w sieci praktycznie co godzinę. Tym razem możecie zobaczyć dobrej jakości zdjęcia, przedstawiające wnętrze Nexusa 5 i jego komponenty.

Aktualizacja: Według niektórych źródeł prezentacja ma nastąpić… jeszcze dzisiaj – o godzinie 16:00 naszego czasu. Czy tak faktycznie będzie i Nexus 5 po prostu pojawi się na stronach Google? A tymczasem kolejne zdjęcia.

Aktualizacja: Brytyjski sklep Carphone Warehouse już ma na stanie Nexusy 5. Wszystko wskazuje na to, że oficjalne ujawnienie sprzętu nastąpi za kilkanaście minut, o godzinie 16 naszego czasu.

LG Nexus 5 - kartoniki w sklepie

Aktualizacja: Coraz więcej źródeł potwierdza, że prezentacja nastąpi właśnie dzisiaj – a jutro ma już ruszyć sprzedaż tych urządzeń. Niestety godzina 16 już minęła, a Google nadal nie pokazało swojego nowego smartfona. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Google ujawni Nexusa 5 w ciągu kilku, najbliższych godzin. Nie będę już więcej aktualizować tego tekstu, bo nie ma to większego sensu – poczekajmy lepiej na oficjalną prezentację.

Czekajac na Nexusa 5 i KitKat

Źródło: Twitter, FanaticFone


 • Nazir

  Może się skuszę na N5 jak go zobaczę realnie do kupienia w Polsce :)

 • wiek

  google tak rozpętało info o N5 :) więc nie zdziwię się, iż może to być jeden z najlepiej sprzedających się fonów do tej pory i pobić jakichś rekord sprzedaży w określonym czasie, i dobrze, pozdrawiam :)

  • http://smartfan.pl Noob

   Wokół Nexusa 5 rozpętało się dosłownie szaleństwo. Na Twitterze ludzie trąbią o tym nieustannie. Prezentacja najprawdopodobniej już dzisiaj, nie mogę się doczekać :)

   • Łukasz

    Tak się zastanawiam czym podyktowane jest to szaleństwo?? Co ten smarfon ma czego nie mają inne? Ok, pewne aktualizcje, cena być może konkurencyjna i co dalej? Też jestem ciekawy prezentacji ale wydaje mi się, że wszytsko już wiemy – mam na myśli wygląd, specyfikację i cenę. Podchodzę do tego na spokojnie:).

    • http://smartfan.pl Noob

     To podobno sprawka sprytnego marketingu Google, które wywołało te całe szaleństwo. Chociaż moim zdaniem wszyscy się sami nakręcili. Trochę kuriozalna wydaje mi się aktualna sytuacja, kiedy to w magazynach sklepów już leżą kartony z Nexusem 5, sprzedawcy puszczają ciągle marne zdjęcia do sieci – a Google milczy i nie pokazuje smartfona :(

     • Łukasz

      Tak tylko albo im się ta cała sytuacja wymyka spod kontroli albo jest kontrolowana w tak kuriozalny sposób. Jeśli to drugie to gratuluje Google bo zaczyna to kiepsko wyglądać – sprzęt niezaprezentowany który już całkowicie znamy od strony technicznej i designu, widzimy palety z nexusem 5. Jednym słowem cyrk. Po co organizować prezentację? Zaopatrzyć magazyn w nexusa 5, wynając magazyniera który odpakuje nówke sztuke, pokaże sprzęt, wrzucić na youtube i będzie bardziej ekonomicznie:)

 • wiek

  Całą burzę wokół nexusa 5 niepotrzebnie rozpętały media swoimi niepotwierdzonymi SPEKULACJAMI!!!, i myślę że to nas zmęczyło już troszkę. Ps. ja czekam nadal na NEXUSA 5 z niecierpliwością, pozrawiam.

  • http://smartfan.pl Noob

   To prawda, spekulacji było sporo – co sprzyjało Google, bo zwracało uwagę na ich nowe produkty i… wafelki Kit Kat 😛 Ja też czekam bardzo niecierpliwie na Nexusa 5, oby pokazali go wreszcie tego 1 listopada.