LG Nexus 5 – pokrywa baterii, FCC

LG Nexus 5 zatwierdzony przez amerykański urząd FCC?

Wszyscy pewnie pamiętacie, że kilka dni temu Google oficjalnie ujawniło nazwę kolejnej odsłony swojego mobilnego systemu – Android KitKat. Podczas stawiania wafelkowej statuy KitKat przed główną siedzibą Google pojawił się tłum pracowników giganta, z których jeden trzymał w dłoniach nieznany nam dotąd model Nexusa. Dzisiaj w sieci pojawił się dokument FCC, który ujawnia jeszcze więcej parametrów LG Nexus 5.

LG Nexus 5 (prawdopodobny)

FCC to angielski skrót od nazwy Federalnej Komisji Łączności, która zatwierdza tego typu produkty na rynek amerykański. Zadaniem tego urzędu jest przebadanie wszystkich produktów łącznościowych, zanim jeszcze wejdą na rynek. Z najnowszej dokumentacji FCC wynika, że właśnie trafił do nich najnowszy smartfon Google i LG – Nexus 5. Niestety nie udostępniono zdjęć całego urządzenia, a jedynie jego tylnej klapki, która do złudzenia przypomina tą z tajemniczego smartfona sprzed kilku dni (jego powiększone zdjęcie widać na początku tekstu).

LG Nexus 5 - pokrywa baterii, FCC

Certyfikowane przez FCC urządzenie zostało oznaczone kodem D820. Już sama tylna pokrywa zdradza nam, że smartfon jest wyposażony w moduł Qi odpowiedzialny za ładowanie bezprzewodowe.

Z dokumentacji możemy dodatkowo wyczytać, że smartfon posiada 7-zakresowe LTE, CDMA / EVDO rev A, 5-zakresowe DC-HSPA+ oraz 4-zakresowe GSM / EDGE, Bluetooth 4.0, NFC oraz dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac.

Wersja firmware testowanego przez FCC smartfona, to M8974A, natomiast jego oprogramowanie zostało opisane jako  „aosp_hammerhead-userdebugKyeLimePieFACTORYeng.sangjoon84.lee.20130618.015154.”  Oczywiście nie trudno się domyślić, że wersja firmware jednoznacznie wskazuje na obecność w urządzeniu chipu Snapdragon 800 (wersja z LTE tego układ jest przez Qualcomm oznaczana jako 8974). Co do oprogramowania, to w jego nazwie możemy wyczytać nazwę googlowskiej wersji Androida – Key Lime Pie, jednak możemy się raczej spodziewać, że oznacza to Andka 4.4 KitKat.

Najważniejsze jednak, że FCC ujawnia wymiary wyświetlacza tego domniemanego Nexusa 5. Według urzędu zamontowano w nim ekran o przekątnej 5″ (a dokładnie 4.96″). Podważa to misternie budowaną od pewnego czasu plotkę, jakoby Nexus 5 miał powstać na bazie LG G2, który przecież ma 5.2″ wyświetlacz. Jeśli chodzi o wymiary urządzenia wynoszą według dokumentacji 131.9 x 68.2mm, a wbudowana litowo-polimerowa bateria ma pojemność 2300 mAh.

Oczywiście nie możemy mieć pewności, że certyfikowane przez FCC urządzenie to faktycznie Nexus 5. Mimo wszystko podobieństwo jego tylnej pokrywy do tyłu smartfona widzianego podczas stawiania statuy KitKat – budzi jednoznaczne skojarzenia.

Źródło: FCC