Lg – logo

LG nie pracuje nad Nexusem 5, firma szuka za to przeciwwagi dla iOS i Androida

Kim Won, czyli wiceszef europejskiego przedstawicielstwa LG, w wywiadzie dla holenderskiego portalu All About Phones, zdradził kilka bardzo istotnych szczegółów, dotyczących dalszych planów firmy. Jak swoją przyszłość widzi LG?

Lg - logo

Z wypowiedzi Kima Wona wynika, że LG nie pracuje wspólnie z Google nad Nexusem 5 (co zaprzecza wcześniejszym plotkom na ten temat). Koreański producent oczywiście nie wyklucza dalszej współpracy z Google, ale w tej chwili nie ma o tym mowy. LG nie ma także zamiaru wypuścić jednego ze swoich smartfonów, z czystym, niebrandowanym Androidem AOSP (tak, jak zrobił to Samsung i Google z modelem Galaxy S4).

Kim Won zdradził także, że LG nie jest zadowolone z duopolu systemów Android i iOS. Koreańczycy chcą szukać innego, alternatywnego mobilnego OS’a, który mogliby zastosować w swoich urządzeniach. Nie wiadomo jednak o jaki system chodzi: Windows Phone, Tizen, Firefox OS, a może Ubuntu?

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się dzięki wywiadowi z Kimem Wonem? Między innymi tego, że LG opracowuje swój nowy, androidowy tablet, który być może zostanie zaprezentowany na berlińskich targach IFA 2013 (startują we wrześniu). Co ciekawe, koreański gigant pracuje także nad własnym chipsetem do smartfonów. Oznacza to, że także LG chce uniezależnić się od dostaw innych producentów tego komponentu i pójść w ślady Samsunga oraz Huawei, którzy własne układy już dawno opracowałi i z powodzeniem stosują w swoich produktach.

Źródło: AllAboutPhones.nl


  • Wojtek

    LG z Ubuntu Phone!! Nie zastanawiam się tylko biorę! Shut up and take my money!!