LG – aktualizacje do KitKat

LG ogłasza, które „starsze” smartfony dostaną KitKat

Jeśli posiadasz LG Optimus G (Swift G) lub nieco nowszego Optimusa G Pro (Swift G Pro), to pewnie ucieszy cię fakt, że obydwa smartfony powinny wkrótce otrzymać Android 4.4 KitKat.

LG - aktualizacje do KitKat

Taką informację podał poprzez swój oficjalny profil na Facebooku, brazylijski oddział LG. Android 4.4 KitKat dla Optimusa G Pro powinien się pojawić już w lipcu, natomiast Optimus G otrzyma go najprawdopodobniej miesiąc później, czyli w sierpniu.

Jedyne, co w tej kwestii może martwić to fakt, że póki co tą informację zaserwował tylko brazylijski oddział LG. Nie wiemy więc, czy upgrade do KitKat pojawi się tylko dla smartfonów LG w Brazylii, czy może dla globalnych wersji. Z drugiej jednak strony, jeśli LG już tworzy aktualizację dla tego smartfona, to co stoi na przeszkodzie aby wypuścić ją dla całego świata?

Brazylijski oddział LG wspomina także o smartfonach G Pro Lite oraz Optimus L7 II (Swift L7 II). Te dwa urządzenia również powinny dostać Android 4.4 KitKat, jednak jego premiera odbędzie w dalszej perspektywie (według LG do końca tego roku).

LG niestety nic nie wspomina na temat nowo zaprezentowanego Android L. Jestem jednak przekonany, że stosowna aktualizacja do tej wersji OS’a pojawi się pod koniec roku, dla flagowych modeli Koreańczyków (LG G3, być może LG G2, G Pro 2, G2 mini itp.). Mam nadzieję, że LG wkrótce opublikuje także i w tej sprawie stosowne info.


 • edr Skulzz

  Kiedys to bylo

 • wiek

  LG to ma tempo aktualizacji!!!. KK jest od 8 mcy, a ci dopiero zapowiadają, które modele go otrzymają, no nieźle!!!. ps. Nigdy więcej LG, które ma takie podejście do klienta, szok

  • Marcel Jóźwiak

   A który z producentów jest rychlejszy? Samsung trochę ale z dużymi kontrowersjami, HTC w ogóle olewa starszy sprzęt. Sony chyba nawet nieźle upgradeuje ale co z tego że masz kit kata jak w każdej chwili może Ci bateria wysiąść 😛

   • wiek

    Dlatego Mam Nexusa 5 wiec aktualizacje są na bierząco i dlatego już konkurencji podziękowałem

   • Arti

    Samsung przegiął nie dając kitkata do S3, a np.nowe budżetowce na starcie mają 4.4. Najwazniejsze ze do L9ii dali :)

    • Marcel Jóźwiak

     Samsung ma problem chyba ze względu na masę bloatware – nakładka i wszystkie przez nich dokładane apki. Wraz z radykalną zmianą wersji andka, również apki Samsunga muszą zostać podmienione na nowsze. Niestety, jak rozumiem, 1gb ramu to za mało żeby przetworzyć taką ilość danych (android plus śmieci 😉 ).

     Wniosek smutny – budżetowce może i mają 4.4 ale nic więcej nie dostaną. Im i S3 3G pozostają custom romy :/

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Ja osobiście mam nadzieję, że problem z aktualizacjami rozwiąże nieco zapowiedziany przez Google projekt Android One. Jeśli nawet te sprzęty się w PL nie pojawią, to może odcisną pewne piętno na innych producentach, którzy zaczną produkować tanie smartfony z nieco lżejszym softem, potrafiącym w późniejszym czasie bezproblemowo znieść aktualizacje.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   I tak dobrze, że w ogóle aktualizują. Zgadzam się z Marcelem, na tle np. HTC LG i tak wypada nieźle, a dla nas, czyli osób pragnących aktualizacji firmware zawsze pozostaje Nexus :)