LGOptimus3DQuadrant

LG Optimus 3D – test szybkości w Quadrant Benchmark

Od zakończenia targów Mobile World Congress minęło już kilka dni, ale wciąż dzięki nim uzyskujemy nowe informacje. Tym razem na temat LG Optimus 3D.

LG Optimus 3D - Quadrant Benchmark

Optimus 3D to najnowszy smartfon LG i pierwszy telefon z wbudowanym stereoskopowym ekranem 3D. Prócz ekranu 3D słuchawka posiada dwurdzeniowy, bardzo szybki układ TI OMAP 4430 Cortex-A9 z GPU PowerVR SGX540. Dodatkowo Optimus 3D ma wbudowaną nową, szybką pamięć RAM o pojemności 1GB (architektura dual channel, dual memory). Przy takich podzespołach urządzenie powinno działać bardzo szybko i osiągać świetne wyniki we wszelkich testach, jak jest w rzeczywistości?

Dzięki targom MWC (które już się skończyły) mamy możliwość zobaczenia, jak szybko bootuje się Optimus 3D, oraz jak wygląda przebieg testu programem Quadrant Benchmark. Czas, jaki urządzenie potrzebuje od włączenia, do pojawienia się pulpitu to 30-31s. Cały boot przedstawia poniższy film.

Kolejną sprawą jest szybkość Optimusa 3D testowana w Quadrant Benchmark. W pierwszych testach LG Optimus 3D osiągał wynik 2958 punktów, co jest zawrotną liczbą (Samsung Galaxy S ze zmodyfikowanym softem potrafi wyciągnąć od 1200 do 1800 punktów). W teście, który możecie zobaczyć poniżej, Optimus 3D uzyskał „jedynie” 2766 punktów, co i tak stawia go na absolutnym szczycie. Należy jednak pamiętać, że wyniki Quadrant Benchmark należy traktować wyłącznie jako ciekawostkę, która nijak się ma do szybkości działania systemu Android.

Źródło: pocketnow.com