LG Optimus F3Q

LG Optimus F3Q: smartfon z wysuwaną klawiaturą QWERTY

Smartfony z fizycznymi, wysuwanymi klawiaturami QWERTY to już gatunek, który praktycznie wyginął. Kiedyś każdy producent miał tego typu słuchawkę w swojej ofercie, a dzisiaj nie ma ich wcale. Mimo wszystko LG chce podtrzymywać starą tradycję, więc według niepotwierdzonych informacji – wkrótce zaprezentuje swój nowy smartfon z fizyczną klawiaturą, model Optimus F3Q.

LG Optimus F3Q

Niestety muszę nieco ugasić zapał entuzjastów tego typu rozwiązań, bo Optimus F3Q został podobno stworzony wyłącznie na potrzeby amerykańskiej sieci T-Mobile, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy się spodziewać, że urządzenie nigdy nie pojawi się poza granicami USA.

Zdjęcie, które widzicie powyżej, pochodzi z Twittera, a konkretnie od użytkownika @evleaks (a jakby inaczej). Według tego słynnego Twitterowca fotografia ukazuje finalny design modelu Optimus F3Q. Oczywiście oprócz wyglądu z przecieku dowiadujemy się także nieco na temat specyfikacji urządzania. W skrócie – Optimus F3Q ma być tak naprawdę klonem modelu Optimus F3, wyposażonym w klawiaturę QWERTY.

Wewnątrz znajdziemy więc dwurdzeniowego Snapdragona 400 z CPU Krait o taktowaniu 1.2 GHz i grafiką Adreno 305, 1 GB RAM’u, 4″ ekran IPS WVGA (480 x 800 pikseli), 5 MP kamerę, 2460 mAh baterię oraz 4 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia kartą microSD. F3Q działa w oparciu o Andorid 4.1.2 Jelly Bean.

Jak już wspominałem na początku, nie powinniśmy się spodziewać, że LG Optimus F3Q pojawi się poza Stanami Zjednoczonymi. Gdyby to jednak kogoś interesowało, smartfon powinien trafić do oferty amerykańskiego T-Mobile już 22 stycznia.