LG Optimus F7 i F5

LG Optimus F5 i F7 oficjalnie zaprezentowane

LG na kilka dni przed targami Mobie World Congress – zaprezentowało nową linię swoich androidowych smartfonów. Oto Optimus (Swift) F5 i F7.

LG Optimus F7 i F5

LG Optimus F7 i F5

Gdybym miał wskazać firmę tworzącą smartfony, której marketing najbardziej kuleje – wskazałbym na LG. Ten koreański producent potrzebuje jeszcze chyba wielu lat nauki bo zrozumieć, że wokół swoich nowych smartfonów powinno się robić wielką, medialną wrzawę. Wszyscy spodziewaliśmy się, że LG pokaże swoje najnowsze słuchawki na specjalnej konferencji, która odbędzie się 25 lutego na Mobile World Congress. Okazuje się jednak, że LG nie wytrzymało – i praktycznie bez żadnego rozgłosu ujawniło swoją nową linię smartfonów, spod znaku F. Przypominam, że w podobny sposób firma ujawniła także serię L II.

Przedstawię Wam najpierw lepszy pod względem specyfikacji smartfon, czyli Optimus F7. Według producenta mamy tu 4.7-calowy ekran HD IPS (720 x 1280 pikseli, 312 ppi), 1.5 GHz dwurdzeniowy CPU, wspomagany przez 2 GB RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB (można ją dodatkowo rozszerzyć kartą microSD). Jeśli chodzi o kamery, znajdziemy tu przetworniki 8 MP i 1.3 MP. W całej specyfikacji najbardziej imponuje bateria, która ma pojemność 2,540 mAh. System w telefonie to oczywiście Android, w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

LG Optimus F7

LG Optimus F5 to mniejszy i nieco gorszy brat F7. Smartfon ma 4.3-calowy ekran IPS qHD (960 x 540 pikseli), dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor, 1 GB RAM, 5 i 1.3 MP kamery oraz (tak, jak F7) 8 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia kartą microSD. Zasilanie stanowi akumulator o wielkości 2,150 mAh, natomiast system Android 4.1.2 Jelly Bean. Jeśli chodzi o grubość, F5 mierzy 9.3 mm.

Kiedy urządzenia pojawią się w sklepach? Według koreańskiego producenta, ma to nastąpić w drugim kwartale. Słuchawki w pierwszej kolejności zawitają do Europy. Oczywiście możemy się spodziewać, że LG na MWC pokaże swoje smartfony nieco dokładniej, co nie zmienia faktu, że taka forma prezentowania swoich produktów, to marketingowa klapa.

Swoją drogą, nowe słuchawki LG „tyłka nie urywają”. Specyfikacja rodem z początku zeszłego roku nie zapewni im dobrej sprzedaży. Wszystko będzie uzależnione od atrakcyjności cenowej F5 i F7.

Źródło: PhoneArena


 • Nazir

  To wszystko już było i nic nowego….

  Do bani te wszystkie LG jak nie ma Nexus .:(

  Na trzaskają bubli bez aktualizacji i tak będą się tylko ścigać z Samsung na ilość sprzedanych sztuk.

  • Piot1240

   Nie zgodzę się, gdzie indziej zdajesz smartfon z dużym, dobrym wyświetlaczem, specyfikacja lepszą od s2 w cenie na poziomie ok 1100 zł chwilę po premierze?