LG-Optimus-G-leak-0

LG Optimus G E973 ujawniony na zdjęciach

Do targów IFA zostało już tylko kilka dni, a my już możemy zobaczyć smartfon LG, który zostanie tam zaprezentowany. Poznajcie LG Optimus G E973, smartfon z czterordzeniowym procesorem Krait.

LG Optimus G


LG Optimus G (Swift G) jest najprawdopodobniej tym urządzeniem, o którym mówili przedstawiciele firmy Qualcomm kilka dni temu. Dzięki przeciekowi wiemy teraz, iż Optimus G to smartfon z chipem Qualcomm Snapdragon S4 Pro, wyposażonym w cztery rdzenie Krait taktowane częstotliwością 1.5GHz, grafikę Adreno 320 oraz 2GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o wyświetlacz, Optimus G też nie ma się czego powstydzić. Zastosowano tu 4.7-calowy ekran IPS HD (1280×720 pikseli) o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 320ppi.

Dzięki E973 zrobimy też niezłe zdjęcia, a to przy pomocy 13MP kamery zlokalizowanej z tyłu urządzenia. Jak możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć – ten przedprodukcyjny egzemplarz, który możemy podziwiać, działał pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

LG Optimus G zostanie prawdopodobnie zaprezentowany już przyszłym tygodniu, na berlińskich targach IFA 2012. Nie wiadomo, czy LG do tego czasu jeszcze nie udoskonali słuchawki – np. o system Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Źródło: GSMArena