LG Optimus G Pro w Rzymie

LG Optimus G Pro nareszcie trafi do Europy

Prawie pół roku od oficjalnej premiery LG nareszcie oznajmiło, że ma zamiar sprzedawać swój flagowy smartfon Optimus G Pro w kolejnych 40 krajach. Czy G Pro po tak długim czasie ma jeszcze szansę odnieść sukces?

LG Optimus G Pro w Rzymie

LG Optimus G Pro swoją premierę miał w lutym tego roku, na barcelońskich targach MWC, jednak azjatycka wersja tego smartfona zadebiutowała już w styczniu. G Pro to urządzenie z ogromnym potencjałem, które wyposażono w piękny 5.5″ ekran 1080p IPS, chipset Qualcomm Snapdragon 600 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.7GHz oraz układ graficzny Adreno 320 i 2GB RAM. Smartfon działa w oparciu o system Android 4.1.2 Jelly Bean i jest zasilany przez 3140mAh baterię.

Wszystko wygląda pięknie, jednak dlaczego Koreańczycy tak długo zwlekają z wprowadzeniem tego smartfona do Europy? Optimus G Pro debiutował na długo przed Galaxy S4 i HTC One, więc szybkie wprowadzenie go do sklepów w prostej linii przełożyłoby się na wielki sukces sprzedażowy. LG jednak w swoim flegmatycznym stylu wolało przespać dobrą okazję na zarobek i wprowadza G Pro dopiero teraz, kiedy rynek już się nasycił podobnymi urządzeniami. Oczywiście to, że LG ujawniło, iż ma zamiar wprowadzić swój smartfon m.in. na rynki europejskie nie oznacza wcale, że stanie się to już w najbliższym czasie. Znając ślamazarne tempo tej firmy na G Pro będziemy musieli poczekać jeszcze miesiąc albo dłużej. Wielka szkoda, że LG zaprzepaszcza tak wielki potencjał, jakim dysponuje i nie bierze przykładu ze swojego rodzimego konkurenta, Samsunga, który dużo lepiej „ogarnia” ten temat.

Źródło: LG