LG Optimus G

LG Optimus G (Swift G) trafia do europejskich sklepów

LG, ponad pół roku po oficjalnej premierze Optimusa G – rozpoczyna jego dystrybucję w europejskich sklepach. Czy nie jest już za późno, aby osiągnąć dobrą sprzedaż tej słuchawki?

LG Optimus G

Oficjalna premiera Optimusa G (Swift G), miała miejsce pod koniec sierpnia zeszłego roku. Model G to pierwszy smartfon na świecie, wykorzystujący czterordzeniowy układ Snapdragon S4 Pro. Cóż jednak z tego, że koreański producent tak szybko zaprezentował swój smartfon, skoro do naszych, europejskich sklepów trafia on dopiero teraz, ponad pół roku od premiery?

LG z okazji europejskiej premiery wzbogaciło nieco swój produkt, aktualizując go do Android 4.1.2 Jelly Bean i dodając kilka innych, mniej znaczących funkcji. Czy to jednak wystarczy, aby osiągnąć dobry poziom sprzedaży? Optimus G był nowatorski, ale pół roku temu, kiedy nie miał w swoim segmencie praktycznie żadnej konkurencji. Obecnie, gdy na rynek wchodzi m.in. Sony Xperia Z, HTC Butterfly oraz HTC One, model Optimus G to jedynie popłuczyny, na które pewnie niewiele osób się skusi. Tak późne wejście Optimusa G do europejskich sklepów, to według mnie kolejny, kardynalny błąd popełniony przez LG, który skutecznie zdławi sprzedaż urządzenia. Jedyne, co może uleczyć sytuację, to niska cena produktu.

Przypominam, że Optimus G to smartfon z czterordzeniowym chipem Qualcomm APQ8064, procesorem Krait 1.5 GHz i grafiką Adreno 320. Na pokładzie jest też 4.7-calowy ekran IPS HD, 2 GB RAM, 13 MP kamera, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz 2,100 mAh bateria.

Źródło: PhoneArena


  • Nazir

    A Nexus jak nie ma tak nie ma.

    Ja podziękuję za buble z android bez aktualizacji od LG