LG Optimus G2 – front

LG Optimus G2 na wyraźnych fotografiach i nagraniu wideo

Do oficjalnej premiery następcy Optimusa G pozostał jeszcze miesiąc, jednak już teraz, dzięki anonimowej osobie możemy dokładnie zobaczyć, jak ten smartfon będzie wyglądać.

LG Optimus G2 - front

Portal Engadget otrzymał na swoją skrzynkę pocztową sporo zdjęć i film, na których możemy zobaczyć LG Optimusa G2 w akcji. Oczywiście potwierdziły się praktycznie wszystkie, wcześniejsze przecieki. Na fotografiach widać dokładnie sprzętowe aspekty G2, a w szczególności jego niecodzienne rozmieszczenie przycisków regulacji głośności, które znajdują się na tylnej klapce smartfona. Wprawne oko wypatrzy również dwa głośniki stereo, niestety umieszczone w fatalnym miejscu, u dołu obudowy (na prawo i lewo od złącza USB).

Zdjęcia ujawniają także interfejs użytkownika systemu Android 4.2.2 (bo w takiej wersji jest on zainstalowany na smartfonie). W galerii możecie zobaczyć również UI 13MP kamery, który w pełni wykorzystuje możliwości 5.2″ ekranu Full HD urządzenia (według przecieków właśnie taki wyświetlacz ma być zamontowany w G2).

LG Optimus G2 ma zostać oficjalnie zaprezentowany 7 sierpnia na konferencji w Nowym Jorku. Osoba, która wysłała powyższe zdjęcia do portalu Engadget potwierdziła, że smartfon działa w oparciu o SoC Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami o taktowaniu 2.3GHz oraz 2GB RAM.

Mnie osobiście zastanawia tylko jedna kwestia: skoro Nexus 4, czyli aktualny flagowy smartfon Google był budowany na bazie Optimusa G, to może kolejny Nexus będzie tworzony na podstawie Optimusa G2? To byłaby dla nas wszystkich świetna wiadomość, bo przecież ten smartfon zapowiada się na naprawdę potężne urządzenie.

Źródło: Engadget