LG Optimus L1 II – czarny

LG Optimus L1 II: Android z 3″ ekranem, taniej się chyba nie dało

LG rozszerza swoją ofertę smartfonów z najniższej półki cenowej, dodając do serii L model Optimus L1 II. Urządzenie już wkrótce pojawi się w sklepach i będzie skierowane do klientów, którzy nie chcą mieć „wypasionego” smartfona, a jedynie coś z podstawowymi funkcjami.

LG Optimus L1 II - czarny

Specyfikacja Optimusa L1 II (u nas pojawi się zapewne pod nazwą Swift L1 II) może i nie jest zbyt mocna, ale do najgorszych też nie należy. We wnętrzu znajdziemy chipset Qualcomm Snapdragon MSM7225A, z jednordzeniowym 1GHz CPU Cortex-A5 i GPU Adreno 200, 512MB RAM, 2MP kamerę ze stałym fokusem (nagrywanie VGA) oraz 4GB pamięci wewnętrznej (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD). Za wyświetlanie obrazu odpowiada tu zaledwie 3″ matryca o rozdzielczości 320 x 240 pikseli (wraz z pojemnościową powierzchnią dotykową).

LG Optimus L1 II - biały

LG nie zapomniało oczywiście, aby do L1 II zapakować takie moduły łączności, jak Bluetooth 3.0, GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz HSDPA (do 7.2Mbps). Słuchawka działa pod kontrolą systemu Android 4.1.2 Jelly Bean. Co z baterią? Koreańczycy pomyśleli także i o tym, bo we wnętrzu mamy sporawe (jak na tak mały smartfon) ogniwo o pojemności 1540mAh. Sprzęt ma także takie dobrodziejstwa techniki, jak radio FM, złącze mini-jack 3.5mm i micro USB.

Naturalnie LG w sofcie L1 II zamieści całą masę swojego oprogramowania, jak np. QuickMemo, Cheese Shutter (robienie zdjęcia za pomocą komendy głosowej) itd. A teraz najlepsze, czyli cena. Smartfon już na dniach powinien pojawić się w europejskich sklepach (LG póki co wspomina tylko o Wielkiej Brytanii) w kolorze białym i czarnym, a jego cena wyniesie zaledwie… 95$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę tylko 300 zł. Jestem pewien, że smartfon w takiej cenie i z taką specyfikacją znajdzie wielu nabywców także i w Polsce. Urządzenie wydaje się być idealne dla osób, które chcą się zaznajomić ze smartfonami, bez ponoszenia z tego tytułu wielkich kosztów.

Źródło: FoneArena