LG Optimus L4

LG Optimus L4 i L4 Dual pojawiły się tuż przed oficjalną premierą

Jeszcze przed oficjalną prezentacją, światło dzienne ujrzały dzisiaj dwa, nowe smartfony LG – Optimus L4 i Optimus L4 Dual. Obydwa urządzenia działają w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean.

LG Optimus L4

Smartfony mają w zasadzie identyczną specyfikację (poza wparciem dual-SIM w modelu Optimus L4 Dual), różnią się jednak od siebie designem. Obydwa urządzenia działają w oparciu o chip MediaTek MT6575, z 1 GHz jednordzeniowym prockiem Cortex-A9, grafiką PowerVR SGX531 oraz 512 MB RAM. Co do ekranu, to w urządzeniach znajdziemy 3.8-calowe matryce True IPS HVGA (480 x 320 pikseli).

Pozostałe parametry, to 4 GB pamięci użytkownika, 3 MP kamera z fleszem LED oraz 1,700 mAh bateria. Moduły łączności, jakie tu znajdziemy, to standardowo Wi-Fi, Bluetooth 3.0 oraz 3G ze wsparciem HSPA.

Jak widzicie, dane techniczne urządzeń nie powalają na kolana. Są to klasyczne budżetówki, które mają rozszerzyć bardzo udaną, smartfonową linię L. Według rosyjskiego źródła, które ujawniło te nowe słuchawki, smartfony zostaną zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży pod koniec czerwca. Optimus L4 ma kosztować 135 euro (ok. 570 zł), natomiast za wariant z dual-SIM, czyli Optimusa L4 Dual, przyjdzie nam zapłacić zaledwie 10 euro więcej (ok. 615 zł). Znając tradycję nazewnictwa produktów LG w naszym kraju, można śmiało przypuszczać, że smartfony trafią do nas pod nazwami Swift L4 oraz Swift L4 Dual. Myślę, że jeśli ich cena faktycznie się potwierdzi, to pomimo nie najlepszej specyfikacja, będą się i tak cieszyć niezłym zainteresowaniem.

Źródło