LG Optimus L4 II

LG Optimus L4 II: nowy budżetowy smartfon w ofercie Koreańczyków

Pod koniec maja informowałem Was o budżetowym modelu Optimus L4 II, którego zdjęcia prasowe pojawiły się w sieci. Teraz LG oficjalnie ujawniło ten tani, androidowy smartfon.

LG Optimus L4 II

Specyfikacja Optimusa L4 II do złudzenia przypomina tą, z ujawnionego zaledwie wczoraj budżetowca HTC, modelu Desire 200. Wewnątrz L4 II znajduje się jednordzeniowy 1GHz procesor MediaTek, 512MB RAM, 4GB pamięci dla użytkownika oraz wejście na dodatkowe jej rozszerzenie, kartę microSD.

3.8″ ekran o rozdzielczości 320×480 pikseli co prawda szału nie robi, jednak w połączeniu z bardzo przystępną ceną nawet i tak słaba cecha powinna się obronić. W smartfonie nie zabrakło oczywiście kamery z fleszem LED, która ma 3MP oraz systemu Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Co do systemu operacyjnego, to pomimo tak kiepskich parametrów urządzenia, powinien on dzięki Project Butter działać bardzo płynnie.

LG Optimus L4 II - tył

Tak, jak informowałem Was w maju – do sprzedaży wejdą dwa warianty L4 II, z dual-SIM i single-SIM. Ta druga wersja jest już dostępna do kupienia w Rosji i na Ukrainie, gdzie trzeba za nią zapłacić 5490 rubli, czyli około 550 zł. Do kupienia są dwa warianty kolorystyczne – czarny i biały.

Niestety w tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy L4 II i L4 II Dual pojawią się w Polsce. Producent nie podał w tej kwestii żadnych, konkretnych informacji. Wiadomo jedynie, że ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Źródło: UnwiredView