LG Swift L7 II

LG Optimus L7 II już dostępny w niemieckiej przedsprzedaży

Niemiecki oddział Amazona uruchomił przedsprzedaż zaprezentowanego na MWC 2013 androidowego smartfona LG – Optimusa L7 II. Jaka jest jego cena?

LG Swift L7 II

LG Optimus L7 II to jedno z kilku urządzeń, będących następcą bardzo udanej dla koreańskiego producenta smartfonów linii L. Najniższy model z serii, Optimus L3 II, już trafił do sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, L5 II powinien mieć lada chwila swoją sklepową premierę, natomiast L7 II już jest do kupienia na terenie Rosji. Na ile L7 II wyceniono w przedsprzedażowej ofercie Amazon Germany? Każdy chętny, który zechce zamówić urządzenie jeszcze przed uruchomieniem pierwszych dostaw, będzie musiał za nie zapłacić 249 euro, czyli około 1045 zł. Czy to dużo?

W mojej opinii cena mogłaby być nieco niższa. L7 II (który w naszym kraju będzie sprzedawany jako Swif L7 II) posiada 4.3-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości WVGA (217 ppi), dwurdzeniowy CPU Cortex-A5 o taktowaniu 1 GHz, chipset Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8225 z grafiką Adreno 203, 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej (co w dzisiejszych czasach jest wartością raczej niewielką). Całe szczęście 4 GB ROM można rozszerzyć kartą pamięci microSD (wystarczy to do zdjęć, muzyki i wideo, jednak aplikacji w Android 4.1.2, na bazie którego działa smartfon, nie da się przenosić na kartę pamięci, więc z 4 GB ROMu zbytnio nie poszalejemy).

Jeśli chodzi o kamery, mamy tu jedną 8 MP i drugą, przeznaczoną do rozmów wideo, o wielkości przetwornika wynoszącej 0.3 MP. Na pochwałę zasługuje ogromna, 2,460 mAh bateria, która powinna zapewnić zasilanie na długie godziny użytkowania.

Czy seria L II powtórzy sukces pierwszej serii L? Jeśli LG zejdzie trochę z cen, wszystko stanie się możliwe. Należy oczywiście pamiętać, że przedsprzedażowa, niemiecka cena L 7 II zapewne jeszcze spadnie.

Kiedy Swift L7 II zawita do Polski? Na ten temat nasz rodzimy oddział koreańskiego producenta milczy. Na polskiej stronie LG nie ma nawet profili smartfonów L II, a co tu dopiero mówić o udzielaniu jakichkolwiek informacji, na temat ich sklepowej dostępności.

Źródło: UnwiredView