LG Optimus L9 II

LG Optimus L9 II – kolejne zdjęcie trafiło do sieci

LG Optimus L9 (znany u nas jako Swift L9) to jedyny smartfon z linii L, którego następcy nie zaprezentowano na tegorocznych targach MWC. Poniższy przeciek wskazuje jednak na to, że premiera LG Optimusa L9 II jest już bardzo blisko.

LG Optimus L9 II

Urządzenie, które możecie oglądać na powyższym zdjęciu to właśnie LG Optimus L9 II. Smartfon tak naprawdę mogliśmy (przynajmniej w części) zobaczyć wcześniej. Co ważne, wygląd urządzenie z dzisiejszej fotografii, jak i tego z wcześniejszej – pokrywa się. Co LG zmieniło w designie L9 II? Słuchawka wygląda w zasadzie tak samo, jak Swift L9, jednak została pozbawiona fizycznego przycisku Home pod ekranem, który został zastąpiony przez przycisk pojemnościowy.

Dzisiejszy przeciek zdradza nam także trochę specyfikacji L9 II. Smartfon ma być wyposażony w dwurdzeniowy 1.2GHz chipset Snapdragon S4 MSM8320 (grafika Adreno 305, rdzenie Krait), 4.7″ ekran 720p, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD), dwie kamery: 8MP (główna) i 1.3MP (do rozmów wideo) oraz 2,150mAh baterię. Kamera w L9 II ma podobno mieć sensor BSI (pozwalający na wykonywanie lepszych zdjęć w kiepskim oświetleniu). Co do systemu, smartfon ma działać w oparciu o Android 4.1.2 Jelly Bean (szkoda, że nie 4.3).

LG Optimus L9 II ma mieć swoją oficjalną premierę jeszcze w tym miesiącu. Czy tak się faktycznie stanie? Tego oczywiście jeszcze nie wiadomo. Ja mam tylko nadzieję, że urządzenie będzie sprzedawane także w Polsce. Przecież jego poprzednik, czyli Swift L9 – jest u nas nadal bardzo popularnym smartfonem, a to ze względu na połączenie świetnych możliwości i przystępnej ceny. Jestem pewien, że Swift L9 II będzie w Polsce równie popularny (oczywiście o ile LG nie przesadzi z jego ceną).

Źródło: TheUnlockr