LG Optimus L9 II

LG Optimus L9 II (Swift L9 II) zaprezentowany: 4.7″ ekran i 1.4GHz dwurdzeniowy CPU

W ślad za wczorajszym przeciekiem LG oficjalnie zaprezentowało dzisiaj swój nowy smartfon z serii L – Optimus L9 II. Jak to bywa w przypadku LG, premiera nastąpiła po cichu w Holandii w taki sposób, aby przypadkiem zbyt wiele osób się o niej nie dowiedziało. Jak wygląda oficjalna specyfikacja tego urządzenia?

LG Optimus L9 II

O smartfonie tak naprawdę już wcześniej wiedzieliśmy całkiem sporo. Jest on wyposażony w 4.7″ ekran True HD IPS, dwurdzeniowy 1.4GHz procesor oraz 2150 mAh baterię i port podczerwieni IR.

Niestety, na tym oficjalne dane od LG się kończą, koreański gigant nie uraczył więc nas pełną specyfikacją techniczną L9 II. Z poprzedniego przecieku wiemy jednak, że wewnątrz znajduje się chipset Snapdragon 400 (dwa rdzenie Krait, 1GB RAM’u oraz GPU Adreno 305), 8MP kamera główna oraz 1.3MP kamerka do przeprowadzania wideokonferencji.

Kiedy LG Optimus L9 II trafi do sprzedaży? Według koreańskiego producenta ma to nastąpić w październiku. Szkoda tylko, że LG nie podało ile smartfon będzie wtedy kosztować. Swoją drogą jestem ciekawy, czy L9 II będzie równie popularny co jego poprzednik, znany u nas jako Swift L9. Według mnie jeśli LG postara się i odpowiednio (czyli nie za wysoko) wyceni L9 II, to smartfon bez problemu stanie się hitem w ofertach operatorów. Urządzenie dysponuje przecież niezłą specyfikacją, co w połączeniu z dobrą ceną będzie kluczem do sukcesu.

Źródło: GSMPedia