LG-Optimus-Note-0

LG Optimus Note z dwurdzeniowym 1.2GHz CPU

W sieci pojawiły się zdjęcia nieznanego modelu LG – Optimus Note, posiadającego klawiaturę QWERTY i dwurdzeniowy procesor.

LG Optimus Note

LG zapewne zmieni jeszcze nazwę tego smartfona, przecież dosłownie tydzień temu został oficjalnie zaprezentowany smartfon-gigant Samsunga o zbliżonej nazwie, Galaxy Note.

LG Optimus Note

Wracając do tematu – Optimus Note to (według przecieku) urządzenie z dwurdzeniowym, 1.2GHz procesorem na układzie Tegra 2, 4-calowym wyświetlaczem NOVA (ultra-jasny), 5MP kamerą, kamerką VGA do wideorozmów, oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie mierzy 12.3mm grubości – to chyba niewiele, zważywszy na fakt, że zostało ono wyposażone w wysuwaną, pełną klawiaturę QWERTY. Smartfon będzie działać pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread.

Trzeba przyznać, że Optimus Note wygląda bardzo ciekawie – szczególnie dla osób, które lubią fizyczne klawiatury. Niestety w tej chwili nie ma żadnych informacji nt. dostępności i ceny tego urządzenia – ale wiem jedno, jeśli kiedyś pojawi się w Polsce, to będzie nazwane LG Swift Note.

Źródło: Engadget