LG Optimus G Pro

LG Optimus G Pro oficjalnie zadebiutował w… Japonii

Smartfon, który kilka dni temu widzieliśmy przy okazji przecieku, dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany. Poznajcie 5-calową, androidową bestię z ekranem 1080p.

LG Optimus G Pro

Smartfon nie został niestety przedstawiony globalnie, lecz tylko w Japonii. Urządzenie ma pojawić się we wiosennej ofercie tamtejszego operatora, NTT DoCoMo – już w kwietniu.

Oprócz pięknego, 5-calowego ekranu Full HD, smartfon ma także czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon S4 Pro, o taktowaniu 1.7 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. W porównaniu z Optimusem G, bateria w modelu Pro uległa znacznemu powiększeniu i ma teraz 3,000 mAh. Całości dopełnia 13 MP kamera, 32 GB pamięci użytkownika (z możliwością rozszerzenia kartą microSD) oraz łączność LTE. Jeśli chodzi o system, w który zaopatrzone jest urządzenie, to mamy tu Android 4.1 Jelly Bean.

W tej chwili jeszcze nic nie wiemy nt. globalnej dostępności tego smartfonu. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że LG zaprezentuje słuchawkę podczas zbliżających się targów MWC 2013 w Barcelonie.

Źródło: GSMArena