LG-Optimus-Sol-1

LG Optimus Sol E730 oficjalnie

Krótko po tym, jak opublikowaliśmy zdjęcia prasowe smartfona Optimus Sol – LG oficjalnie zaprezentowało te urządzenie.

LG Optimus Sol

Teraz znamy pełną i oficjalną specyfikację tego urządzenia, która jest bardzo interesująca – szczególnie, jeśli chodzi o ekran. W smartfonie zastosowano 3.8-calowy wyświetlacz Ultra AMOLED o rozdzielczości WVGA. Czym jest owe „Ultra AMOLED”? Według LG ekran Ultra AMOLED cechuje się podwójną, zaawansowaną warstwą refleksyjną (odbijającą światło) – dzięki czemu obraz na ekranie wygląda jeszcze lepiej, a co najważniejsze, jest wyrazistszy w świetle dziennym.

Jeśli chodzi o resztę parametrów, to Optimus Sol został zaopatrzony w jednordzeniowy 1GHz procesor Qualcomm MSM8255, 512MB RAM, 2GB ROM, 5MP kamerę, Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 b/g/n, aGPS oraz DLNA. Całość działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread.

Smartfon w zestawie posiada baterię o pojemności 1,500mAh, której zasoby są zarządzane przez udoskonalony system – co podobno przedłuża jej żywotność o 20-30%. Wiadomo już, że Optimus Sol trafi do Europy w połowie września (u nas zapewne zostanie nazwany Swift Sol). Niestety nie ma w tej chwili informacji, na temat przyszłej ceny urządzenia.

Źródło: Pocketnow