LG-P936-Optimus-LTE-0

LG Optimus True HD LTE P936 oficjalnie w Niemczech

Do Niemiec oficjalnie trafi smartfon LG z łącznością LTE – model Optimus True HD LTE P936.

LG P936 Optimus LTE

Do tej pory LG ograniczało się w wypuszczaniu smartfonów z łącznością LTE. Urządzenia markowane znaczkiem LG, wyposażone w LTE widywaliśmy jedynie w Ameryce Północnej oraz Korei Południowej. Wygląda jednak na to, że ignorowanie Europy pod względem LTE przez LG dobiega końca – gdyż ten azjatycki producent nareszcie wypuści u nas smartfon z modułem LTE.

Urządzenie, które możecie obejrzeć na powyższym zdjęciu to LG Optimus True HD LTE P936. Smartfon wyposażono w dwurdzeniowy chipset Snapdragon taktowany zegarem 1.5GHz, 8MP kamerę z nagrywaniem filmów 1080p oraz ekran 4.5″ HD-IPS LCD o rozdzielczości 720p. Jeśli chodzi o łączność, to prócz LTE jest tu też HSPA+, Wi-Fi i T-DMB (tuner telewizyjny). Wraz z telefonem w zestawie otrzymamy także kartę microSD o pojemności 16GB.

Niestety, Optimus True HD LTE działa na nieco starszej wersji Androida – 2.3.6 Gingerbread, jednak można być pewnym, iż producent udostępni aktualizację do 4.0 ICS. W tej chwili nie znamy daty premiery sklepowej urządzenia ani tego, którzy operatorzy będą go mieć w swojej ofercie. Dobrze by było, gdyby LG zdecydowało się także na sprzedaż Optimus True HD LTE P936 także poza granicami Niemiec – m.in. u nas, w Polsce. Czy jednak do tego dojdzie? Nie wiadomo.

Źródło: GSMArena