LG-Optimus-VU-laska-0

LG Optimus VU oficjalnie zaprezentowany

LG zaprezentował swój najnowszy smartfon, wyposażony w ekran o proporcjach 4:3 – model Optimus VU.

LG Optimus VU

Optimusa VU mogliśmy już podziwiać niecałe dwa tygodnie temu, kiedy to w sieci pojawił się film promocyjny, oraz zdjęcie z jego udziałem. Dzisiaj LG oficjalnie odkrył całą tajemnicę – i oficjalnie zaprezentował ten nowy smartfon.

LG Optimus VU

Optimus VU to urządzenie dość specyficzne, jeśli chodzi o ekran. Większość smartfonów, dostępnych obecnie na rynku – ma wyświetlacz o proporcjach 16:9 (jak klasyczny telewizor LCD). LG Optimus VU, posiada ekran o proporcjach 4:3 – czyli takich, jak w starych telewizorach kineskopowych.

Jeśli chodzi o konkrety – smartfon posiada dwurdzeniowy, 1.5GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 5-calowy ekran IPS, o rozdzielczości XGA (768×1024 pikseli), 1GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, 8MP kamerę główną, oraz 1.3MP kamerkę przednią. Urządzenie zasila bateria, o pojemności 2,080mAh, oraz kontroluje system Android 2.3 Gingerbread (aktualizacja do Ice Cream Sandwich będzie krótko po premierze).

Informacje, dotyczące ceny urządzenia, oraz jego dostępności w Europie – zostaną ujawnione na targach MWC, pod koniec tego miesiąca.

Źródło: LG