LG opublikowało wyniki finansowe za Q1 2012
LG opublikowało nie najgorsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku.
Firma odnotowała sprzedaż na poziomie 10.78 miliardów dolarów, co stanowi 7.1% i 11.5% spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem i tym samym okresem roku ubiegłego. Mimo wszystko, takie wyniki były oczekiwane, a to ze względu na sezon poświąteczny, przypadający właśnie na pierwszy kwartał. Z drugiej strony, skonsolidowany zysk netto wzrósł do poziomu 214.3 milionów dolarów.
Dostawy telefonów (w porównaniu do kwartału poprzedniego) spadły o 22%, do 13.7 milionów sztuk – co pociągnęło za sobą spadek przychodów z tego segmentu o 10%, do 2.2 miliardów dolarów. Mimo spadków, oddział urządzeń mobilnych LG nadal jest rentowny – a to ze względu na wzrastającą sprzedaż smartfonów, szczególnie tych z łącznością LTE.
Jak się dowiadujemy z raportu, najlepiej sprzedającymi się smartfonami LG w Q1 2012, były Optimus Vu oraz Optimus LTE. Co do Q2 2012, LG nie spodziewa się znaczącego wzrostu w popycie na telefony. Firma spodziewa się za to silnego zapotrzebowania na smartfony z LTE, szczególnie jeśli chodzi o rynek europejski – który ciągle rozwija swoją sieć szybkiej łączności LTE.
Źródło: LG, GSMArena
Podobne Artykuły