Lg – logo

LG opublikowało wyniki finansowe za Q1 2012

LG opublikowało nie najgorsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku.

LGE

Firma odnotowała sprzedaż na poziomie 10.78 miliardów dolarów, co stanowi 7.1% i 11.5% spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem i tym samym okresem roku ubiegłego. Mimo wszystko, takie wyniki były oczekiwane, a to ze względu na sezon poświąteczny, przypadający właśnie na pierwszy kwartał. Z drugiej strony, skonsolidowany zysk netto wzrósł do poziomu 214.3 milionów dolarów.

Dostawy telefonów (w porównaniu do kwartału poprzedniego) spadły o 22%, do 13.7 milionów sztuk – co pociągnęło za sobą spadek przychodów z tego segmentu o 10%, do 2.2 miliardów dolarów. Mimo spadków, oddział urządzeń mobilnych LG nadal jest rentowny – a to ze względu na wzrastającą sprzedaż smartfonów, szczególnie tych z łącznością LTE.

Jak się dowiadujemy z raportu, najlepiej sprzedającymi się smartfonami LG w Q1 2012, były Optimus Vu oraz Optimus LTE. Co do Q2 2012, LG nie spodziewa się znaczącego wzrostu w popycie na telefony. Firma spodziewa się za to silnego zapotrzebowania na smartfony z LTE, szczególnie jeśli chodzi o rynek europejski – który ciągle rozwija swoją sieć szybkiej łączności LTE.

Źródło: LG, GSMArena