Lg – logo

LG podało wyniki finansowe za Q3 2012 – firma wychodzi na prostą

LG opublikowało swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012 roku. Okazuje się, że firma nareszcie zaczyna wychodzić na prostą.

Lg - logo

Według raportu, LG Electronics przyniosło w trzecim kwartale solidne 138.6 milionów dolarów zysku netto. Szczególnie dobrze zaczyna „kręcić się” biznes mobilny oraz kina domowego. Jeśli porównamy wyniki finansowe LG z Q3 2012, do analogicznego okresu w roku ubiegłym, to niestety zauważymy, iż nieco spadły. Są one za to lepsze, niż te z drugiego kwartału 2012.

Jeśli chodzi o departament mobilny firmy, to przyniósł on zysk operacyjny w wysokości 19.42 milionów dolarów. Cieszy fakt, iż jest większy, niż w Q2 2012 – a to głownie dzięki sprzedaży słuchawek z LTE.

Jeśli chodzi o kina domowe, widać wzrost sprzedaży telewizorów LCD, szczególnie tych z możliwością wyświetlania obrazu 3D.

lg - wyniki finansowe za q3 2012

Jak maluje się przyszłość LG? Kolejny kwartał może być interesujący, firma zaczyna przecież sprzedawać nowoczesny smartfon LG Optimus G z czterordzeniowym procesorem Krait, wyjdzie też LG Nexus 4 (prezentacja już 29 października). Jeśli LG dobrze wykorzysta ten świąteczny kwartał, może liczyć na całkiem niezłe zyski.

Źródło: LG