LG – giętki ekran OLED

LG pokaże 5-calowy, nietłukący i giętki ekran OLED

Organizowana przez Society for Information Display’s (SID), konferencja Display Week, od niedzieli trwa już w najlepsze. Podczas tego wydarzenia swój sprzęt prezentują i promują producenci ekranów. To właśnie na Display Week LG pokaże swoje nowe, mobilne wyświetlacze, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować rynek smartfonów i tabletów.

LG - giętki ekran OLED

„Tydzień ekranów” SID rozpoczął się w niedzielę, odbywa się w Vancouver i potrwa aż do czwartku. Oprócz całej masy laptopowo-telewizorowych ekranów, zobaczymy tam bardzo ciekawe wyświetlacze firmy LG. Koreański gigant chwali się, że zaprezentuje tam pierwszy na świecie, 7-calowy ekran Full HD z zagęszczeniem pikseli, wynoszącym ponad 300 ppi. Według producenta, matryca jest przeznaczona dla tabletów, chociaż według mnie w erze rozrastających się w smartfonów, wszystko jest możliwe. Nie zdziwię się więc, jeśli na rynku pojawią się także 7-calowe smartfony.

Na konferencji zostanie pokazany także 5-calowy ekran HD Oxide TFT, którego ramka będzie miała zaledwie 1 mm grubości. Pozwoli to na tworzenie praktycznie bezramkowych smartfonów.

Inną i jeszcze ciekawszą gwiazdą Display Week, będzie 5-calowy, plastikowy ekran OLED. Na temat tego rozwiązania pisałem już w nawiązaniu do samsungowego phabletu, Galaxy Note III. Taki wyświetlacz, zbudowany nie ze szkła, lecz z tworzywa sztucznego, ma być praktycznie nie do stłuczenia. Dodatkowo matryce tego typu można swobodnie wyginać, co stwarza producentom smartfonów kolejne możliwości. Oczywiście, jeśli podczas Display Week coś na ten temat się pojawi, będziecie mogli o tym przeczytać na łamach SmartFan.pl.

Źródło: Engadget, LG