Android 4.2

LG potwierdza: 29 października zobaczymy Nexus 4 i Android 4.2 Key Lime Pie

Po wielu plotkach, LG oficjalnie potwierdziło, że 29 października zobaczymy nową odsłonę smartfonu Google, Nexus 4 oraz Android 4.2 Key Lime Pie.

Android 4.2 Key Lime Pie

Informację potwierdził Amit Gujral, szef planowania produktów w LG. Pracownik LG zdradził także, iż urządzenie ma mieć 4.7-calowy ekran oraz 1.5 GHz, czterordzeniowy procesor. Swoją drogą, LG Nexus 4 nie jest już dla nas większą tajemnicą. Na temat tego urządzenia była już cała masa przecieków i plotek, zdradzających zarówno jego specyfikację, jak i wygląd.

Google na specjalnej konferencji, która odbędzie się 29 października, wraz z prezentacją Nexus 4, pokaże też najnowszą wersję swojego systemu, Android 4.2 Key Lime Pie. Nowy system przyniesie m.in. nową aplikację poczty Gmail, panel szybkich ustawień, przerobiony program do obsługi Galerii oraz możliwość tworzenia wielu kont dla tabletów. Oczywiście zmian będzie zapewne więcej, ale o nich dowiemy się już 29 października. Musicie przyznać, że końcówka roku jest dla nas, fanów smartfonów – bardzo emocjonująca.

Źródło: PhoneArena, LG