LG Optimus 2X – Front

LG pozwane do sądu za Optimus / Swift 2X

Firma LG została pozwana w Kalifornii przez niezadowolonych użytkowników smartfona T-Mobile P999 G2x (odpowiednik Optimus / Swift 2X).

LG Optimus 2X

Dlaczego użytkownicy pozywają LG? Oskarżają firmę o wypuszczenie wadliwego produktu i ignorowanie zgłoszeń o naprawę gwarancyjną. Chodzi głównie o defekty ekranu, oraz wadliwe zasilanie smartfona. Niektórzy użytkownicy P999 G2x już od dawna skarżą się na takie wady, jak „bleeding screen” (czyli tzw. „krwawiący ekran”, wbrew nazwie defekt nie ma wymiaru religijnego, wada polega na przepuszczaniu całego światła podświetlenia przez ekran, przez co niektóre kolory zmieniają swoją barwę stając się czerwonawe, lub żółte), przypadkowe „zwisy” i restarty systemu, itp. wady.

Aby uniknąć sądowych przepychanek, LG może rozwiązać samo całą sytuację, zanim zacznie się proces – jest to jednak mało prawdopodobne. Firma przecież musiałaby nagle uznać wszystkie roszczenia, jakie stawiają jej niezadowoleni konsumenci. Ciekaw jestem, czy te problemy to tylko domena amerykańskiego modelu P999 G2x, czy także ktoś w naszym kraju ma kłopoty ze Swift 2X? Jeśli coś o tym wiecie, napiszcie w komentarzach.

Źródło: GSMArena