LG G3 Screen

LG prezentuje smartfon G3 Screen oraz chipset NUCLUN

LG nareszcie oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy, mobilny chipset NUCLUN oraz pierwszy smartfon, który jest o niego oparty – G3 Screen.

LG G3 Screen

Nowy układ składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A15 o taktowaniu 1.5 GHz oraz czterech ARM Cortex-A7 z zegarem 1.2 GHz. Układy działają w technologii big.LITTLE, która w ramach aktualnego zapotrzebowania na moc obliczeniową – odpala pierwszą lub drugą grupę rdzeni. Nowy układ posiada także wsparcie dla łączności LTE-A Cat. 6.

LG G3 Screen oraz chipset NUCLUN

LG niestety nie powiedziało, czy w przyszłości planuje szersze zastosowanie układu NUCLUN. Mimo wszystko nie sądzę, aby LG tworzyło nowy procesor tylko po to, aby zastosować go w jednym smartfonie. Prawie na pewno możemy się więc spodziewać, że wkrótce zobaczymy więcej sprzętów z NUCLUN.

LG G3 Screen oraz chipset NUCLUN

Sam chipset to oczywiście nie wszystko, bo wraz z nim LG pokazało też swój pierwszy smartfon, oparty o ten układ – model G3 Screen (znany wcześniej jako LG Liger). Oprócz wcześniej wspominanego układu, kryje on w sobie także 13 Mpix kamerę z OIS+ oraz przednią kamerkę 2.1 Mpix, 2 GB RAM, 32 GB na dane (z możliwością rozszerzenia kartą microSD), 3000 mAh baterię oraz 5.9″ ekran IPS o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli.

LG NUCLUN

Smartfon mierzy 157.8 x 81.8 x 9.5 mm. Niestety z informacji podawanych przez LG wynika, że G3 Screen został przygotowany specjalnie na rynek koreański – wątpię więc, że kiedykolwiek pojawi się w polskich sklepach. Cena tego urządzenia wyniesie ok. 750$, czyli jakieś 2500 zł.