LG Optimus 4X HD

LG rozpoczęło aktualizację Optimusa 4X HD (Swift 4X HD) do Jelly Bean

Nareszcie się zaczęło – LG rozpoczęło udostępnianie aktualizacji Android 4.1 Jelly Bean, dla modelu Optimus 4X HD (u nas sprzedawanego pod nazwą Swift 4X HD).

LG Optimus 4X HD

Swift 4X HD to flagowy smartfon LG z zeszłego roku. Ku uciesze właścicieli tego mocarnego urządzenia, koreański producent nareszcie opublikował dla niego aktualizację do Androida, w wersji 4.1 Jelly Bean. Oczywiście, nie jest to już najnowsza wersja „Andka” (którą jest wersja 4.2), a sama aktualizacja pojawiła się dużo za późno – jednak nie ma co narzekać, tylko cieszyć się z Jelly Beana.

Jak wgrać aktualizację? Według pierwszych informacji, można to zrobić bezprzewodowo (poprzez OTA) lub przez specjalny, komputerowy program LG, do aktualizowania oprogramowania. Niestety, osoby, które mają smartfon brandowany przez operatora, będą musiały na upgrade poczekać nieco dłużej, gdyż w tej chwili dostają go tylko użytkownicy z odblokowanymi urządzeniami. Nowy firmware jest obecnie rozpowszechniany głównie w Europie, więc w Polsce także powinien być dostępny. Jeśli komuś uda się zaktualizować swój smartfon, niech się tym faktem pochwali w komentarzu, abyśmy wszyscy wiedzieli, czy nasz rodzimy Swift też dostał JB.

Źródło: Smartphenom


 • Tomek

  Przez komputer i PC Suit pokazuje mi, że jest aktualizacja, zacząłem ją instalować na telefonie i na 5% staje w miejscu, coś się zacina, to jest ten moment po restarcie telefonu. Jak to zrobiłem przez soft do aktualizacji to powtórzyła się sytuacja z 5%. FOTA nie rozpoznaje dostępnej aktualizacji. Ma ktoś pomysł dlaczego zatrzymuje się mi aktualizacja na 5%?

  • zGRED

   Napisz o tym na tutejszym forum, tam jest więcej łebskich ludzi, może ktoś znajdzie rozwiązanie.

 • Kacper

  Jak z tymi aktualizacjami, kupiłem 4X’a i jestem ciekaw bo 4.1 pasuje już mieć, telefon z PLAY

 • lucas

  Ja dzisiaj też aktualizowałem, i część angielski część polski

 • Jarek

  Zaktualizowałem dzisiaj przez LG Mobile support tool.
  Wszystko śmiga.Wszystko po polsku

 • Bartosz

  Witajcie, ja mam 4x hd lg z play bez jakichkolwiek oznak, że jest soft brandowany przez play. Po podłączeniu do lg tools pokazuje, że mam najnowszą wersje. Co mam zrobić zeby go aktualizować?

 • Blood

  Działa, właśnie skończyło się aktualizować. Wkurzyła mnie tylko jedna rzecz – ICS był CAŁY po polski, JB jest w części po polsku, w części po angielsku (głównie dotyczy ustawień).

 • Kris

  U mnie LGMobile Support Tool informuje, że telefon posiada najnowszą wersje oprogramowania. Obok w okienku widnieje Kraj-Poland, Model-LGP880,Wersja V10H
  Po kliknieciu na Wsparcie Techniczne i wybór Historia aktualizacji czytaj dane z telefonu,wyświetla info S/W Version V20a.
  Totalnie bez sensu !

  • Dedal

   Mam to samo :)