LG – zakrzywiony ekran

LG i Samsung już w przyszłym tygodniu pokażą smartfony z zakrzywionym ekranem

Smartfony to obecnie chyba jeden z najszybciej rozwijających się segmentów elektroniki konsumenckiej. Kolejnym krokiem w rozwoju tej branży będą najprawdopodobniej zakrzywione ekrany. Według oficjalnych informacji – LG i Samsung już w przyszłym tygodniu pokażą pierwsze smartfony, wyposażone w zakrzywiony wyświetlacz.

LG - zakrzywiony ekran

Nie da się ukryć, że LG i Samsung w tej chwili ścigają się, który z nich jako pierwszy zaprezentuje urządzenie z zakrzywionym ekranem. Co prawda Samsung już jakiś czas temu demonstrował takie smartfony (z ekranem YOUM), jednak tylko w wersji prototypowej, nieprzeznaczonej do masowej produkcji.

Samsung już w zeszłym tygodniu informował, że pracuje nad smartfonem z wygiętym ekranem, który ma zamiar zaprezentować w październiku. Według spekulacji ma to być limitowana wersja Galaxy Note 3 Active. Dzisiaj, podczas dyskusji z reporterami szef Samsung Electronics wyjaśnił, że taki smartfon zostanie pokazany już w przyszłym tygodniu.

LG nie chcąc być gorsze również dało o sobie znać i poinformowało, że ich smartfon z zakrzywionym ekranem zostanie pokazany także w przyszłym tygodniu. Nowy smartfon LG ma mieć zakrzywiony ekran i nosić nazwę… LG Z (zupełnie jak seria smartfonów Sony). Urządzenie już jest w masowej produkcji, więc w sklepach pojawi się pod koniec tego miesiąca (znając LG będą to pewnie tylko sklepy koreańskie).

Pamiętajcie oczywiście, że ani Samsung Galaxy Note 3 Active, ani LG Z – nie będą posiadały giętkich ekranów, a jedynie zakrzywione. Współcześnie używane technologie nie pozwalają jeszcze na masową produkcję giętkich matryc, które wytrzymałyby trudy codziennego użytkowania i ciągłego zginania. Mimo wszystko fajnie będzie zobaczyć (a może nawet i kupić) smartfon, którego ekran oprócz frontu – będzie np. zachodził również na boki. Ze spekulacjami poczekajmy jednak do przyszłego tygodnia.

Źródło: UnwiredView


  • Adam

    No proszę, LG z udanym modelem G2 znowu okazuje się realnym zagrożeniem dla Samsunga.