LG Optimus G

LG do tej pory sprzedało 1 milion sztuk Optimusa G

LG od momentu premiery Optimusa G – udało się sprzedać 1 milion sztuk tego smartfona. Kiedy smartfon wreszcie trafi do Europy?

LG Optimus G

Flagowy smartfon LG, Optimus G – swoją premierę miał w sierpniu ubiegłego roku. Od tamtej pory koreański producent sprzedał 1 milion sztuk tych urządzeń. Czy to dużo? Dla porównania Apple w pierwszy dzień po chińskiej premierze iPhone 5 – sprzedało ich tam aż 2 miliony. Samsung od maja 2012 sprzedał ponad 41 milionów sztuk Galaxy S III. W porównaniu do konkurencji, wyniki LG mogą wydawać się raczej porażką, niż sukcesem.

Warto zauważyć, że LG rozpowszechnianie Optimusa G idzie bardzo opieszale. Smartfon do tej pory nie jest sprzedawany zarówno w Chinach, jak i Europie. Według niepotwierdzonych informacji, ma tu dotrzeć jeszcze w tym kwartale, czy nie aby za późno? Konkurencja przecież nie śpi. Flagowiec HTC, model Butterfly też jest rozprowadzany ślamazarnie, jednak mimo wszystko szybciej, niż produkt LG. Sony, które na CES 2013 zaprezentowało Xperię Z – wypuści ją do sklepów już miesiąc po premierze. W tej chwili mija ponad 5 miesięcy od premiery Optimusa G, ile jeszcze Europejczycy muszą na niego czekać?

Kwestią, która od zakupu produktów LG odstrasza wiele osób, jest fatalny system aktualizowania androidowych smartfonów do nowszych wersji firmware. Jak to było w przypadku modelu Swift 2X, poszczególne oddziały firmy potrafią w kwestii upgrade wysyłać sprzeczne informacje – co irytuje użytkowników i przysparza firmie złej prasy. LG musi zdecydowanie poprawić ten aspekt swojego funkcjonowania. Zaprojektowanie i wypuszczenie urządzenia na rynek to nie koniec jego drogi, liczy się także dalsze wsparcie, o czym LG często zapomina.

Przypominam, że ambitne plany Koreańczyków zakładają, że LG sprzeda w tym roku 41 milionów smartfonów. Aby to osiągnąć, firma będzie musiała stworzyć urządzenia, które będą przeciwwagą dla np. Samsunga Galaxy S IV i Galaxy Note III. W tej chwili z nieoficjalnych informacji wiemy, że LG na targi MWC 2013 przygotowuje 5.5-calowy smartfon Optimus GK – czy pomoże on firmie podnieść poziom sprzedaży i skuteczniej konkurować z innymi producentami? Oby.

Źródło: LG