LG-Quick-Voice-0

LG też chce mieć swoje Siri – poznajcie Quick Voice

LG nie chce być gorsze od swoich konkurentów i postanowiło wprowadzić usługę przypominającą Apple Siri – LG Quick Voice.

LG Quick Voice

Apple ma swoje Siri, Samsung wraz z Galaxy S III wprowadził S-Voice. LG, które też chce być konkurencyjne – dołącza do tego duetu tworząc swoją własną usługę rozpoznawania głosu, którą nazwano Quick Voice.

Quick Voice to w praktyce to samo, co Siri i S-voice. Można swoim naturalnym głosem porozumiewać się z telefonem i wydawać mu komendy, sprawdzając w ten sposób np. prognozę pogody, przeszukiwać sieć, wykonywać połączenia telefoniczne, przeszukiwać YouTube, robić wpisy w kalendarzu, tworzyć notatki itp.

LG obiecuje, że (w przeciwieństwie do Samsunga, który S-voice zaimplementował tylko dla SGS3) wprowadzi tę usługę do sporej części urządzeń z linii Optimus (Swift). Według koreańskiego producenta – Quick Voice na pierwszych smartfonach pojawi się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Nie spodziewajmy się oczywiście, że Quick voice od razu będzie obsługiwać język polski i znając życie – nie prędko się tego doczekamy.

Źródło: LG, GSMArena