LG GD910

LG też wyprodukuje swój inteligentny zegarek i okulary podobne do Google Glass

Nie tylko Samsung, Apple i Google pracują nad swoimi inteligentnymi zegarkami (smartwatch). Do tych producentów dołącza także LG, które również chce mieć swój „czasomierz”.

LG GD910

LG GD910

LG, w przeciwieństwie  do innych firm, ma już pewne doświadczenie w produkcji zegarków. W 2009 roku firma zaprezentowała urządzenie, oznaczone jako LG GD910. Pozwalało ono m.in. na odczytywanie wiadomości, które otrzymywaliśmy na smartfon. Nowy zegarek, nad którym pracuje LG, ma być dużo bardziej zaawansowany. Nie jest wykluczone, że będzie on nie tylko uzupełnieniem smartfonu, ale także z powodzeniem go zastąpi.

Według dziennika Korean Times, LG pracuje nie tylko nad własnym zegarkiem, ale także nad okularami podobnymi do Google Glass. Gazeta donosi także, że w tej chwili jeszcze nie wiadomo, czy urządzenia będą oparte o Android, czy może o Firefox OS. Wiadomo za to, że będzie to jeden z tych dwóch systemów.

Oczywiście na chwilę obecną nikt, oprócz inżynierów LG nie wie, jak te produkty będą wyglądać. Wielką niewiadomą jest także to, kiedy LG zamierza je oficjalnie zaprezentować. Który kraj, jako pierwszy dostanie nowe „wynalazki” LG? Według ekspertów, najlepszym rynkiem zbytu dla tego typu gadżetów, byłby rynek bardzo dojrzały, z ogromnym zapotrzebowaniem na nowoczesny sprzęt. Nie trudno więc zgadnąć, że pierwszym państwem, do któego okulary i zegarek LG zawitają w pierwszej kolejności, będzie Korea Południowa.

Źródło: Korean Times, Android Authority