LG G Watch R

LG ujawnia plany dotyczące europejskiej sprzedaży smartwatcha G Watch R

Inteligentny zegarek LG G Watch R został oficjalnie zaprezentowany pod koniec sierpnia tego roku. Pomimo faktu, że od premiery tego smartwatcha minęły prawie dwa miesiące – dopiero dzisiaj dowiadujemy się, kiedy pojawi się on w europejskich sklepach.

LG G Watch R

Według oficjalnego komunikatu, LG G Watch R najszybciej pojawi się w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie go można kupić już od jutra, w cenie 225£ (ok. 1200 zł). Pozostałe europejskie kraje będą musiały poczekać na swoją kolej do początku listopada, bo to na wtedy koreański producent zapowiedział sklepowy debiut G Watch R w takich państwach, jak Francja, Włochy oraz Hiszpania. Niestety nie jestem wam w stanie powiedzieć, czy smartwatch LG na pewno, poprzez oficjalną dystrybucję pojawi się w Polsce. Myślę jednak, że LG będzie chciało sprzedawać swój sprzęt także i w naszym kraju.

Gdyby ktoś nie kojarzył LG G Watch R to przypominam, że jest to inteligentny zegarek, oparty o system Android Wear. Urządzenie składa się m.in. z 1.3″, okrągłego ekranu dotykowego P-OLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, chipu Qualcomm Snapdragon 400 (1.2 GHz CPU), 512 MB RAM, 4 GB pamięci na dane, 9-osiowego sensora, pulsometru, barometru oraz 410 mAh baterii. Jak na porządny zegarek przystało, jest on wodoszczelny i kurzoszczelny (o czym zaświadcza certyfikat IP67).

Naturalnie najfajniejszą rzeczą, odróżniającą ten sprzęt od reszty jest jego design, który do złudzenia przypomina tradycyjny zegarek. To bardzo ważny aspekt, bo wielu klientów najbardziej narzekało właśnie na dziwaczny, kwadratowy design większości smartwatchy.