LG-Nexus-4-gsmarena-logo-0

LG ujawniło swoją cenę Nexus 4 – jest dużo wyższa, niż ta podana przez Google

Zaczynają do nas docierać sprzeczne informacje, dotyczące ceny Nexusa 4. O ile cena podana przez Google była bardzo atrakcyjna, to ta ujawniona przez LG już taka nie jest.

LG Nexus 4

Dokładnie tydzień temu, podczas oficjalnej prezentacji smartfona Google Nexus 4 dowiedzieliśmy się, iż jego atrakcyjność nie kończy się wcale na konfiguracji. Okazało się, że bardzo atrakcyjna ma być także cena nowego Nexusa, która według Google wyniesie 970 zł za 8 GB wersję i 1130 zł za 16 GB. Niestety, dzisiaj nadeszły kolejne informacje, w których to sam producent, firma LG – ujawnia ceny tej słuchawki.

Niektóre europejskie sklepy (jak np. hiszpański Phone House) już otrzymały proponowane ceny producenta, dotyczące modelu Nexus 4. Okazuje się, że LG ustaliło rekomendowaną cenę Nexus 4 na 599 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki, około 2500 zł. Cena jest niestety ponad dwa razy wyższa, niż ta podawana przez Google.

Nie wiadomo więc, czy „cena marzeń” sugerowana przez Google, będzie dostępna wyłącznie w krajach, gdzie gigant rozpowszechnia elektronikę poprzez Google Play (w tej chwili do tych państw należą: Australia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone). Naturalnie, Polska nie jest wśród tych szczęśliwców – może się więc okazać, że przyjdzie nam, Polakom zapłacić za Nexusa 4 cenę producenta, czyli wcześniej wspomniane 2500 zł. Wyjściem alternatywnym będzie poproszenie angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub francuskiego znajomego o zakup telefonu z Google Play – i wysyłkę do Polski. Miejmy jednak nadzieję, że Google rozwiąże jakoś tę sytuację i nie zostawi swoich wielbicieli na lodzie.

Źródło: PhoneArena