LG Optimus Vu II

LG Vu III – kolejny kwadratowy smartfon od Koreańczyków?

LG zaprezentowało swój smartfon Optimus Vu II prawie rok temu. Firma chce najwyraźniej kontynuować tą linię smartfonów, bo do sieci przedostała się właśnie specyfikacja kolejnej odsłony Vu, modelu Vu III.

LG Optimus Vu II

LG Optimus Vu II

Według raportu Korean Daily, LG Vu III będzie dostępny w trzech wariantach oznaczonych kodami F-300K, F-300L oraz F-300S. Smartfon ma być wyposażony w 5.2″ ekran o rozdzielczości 1280 x 960 pikseli. Jak przystało na linię Vu, wyświetlacz będzie zrobiony w raczej rzadko spotykanych współcześnie proporcjach, wynoszących 4:3.

Jeśli wierzyć informacji, LG Vu III będzie napędzany przez coraz popularniejszy obecnie chipset, a mianowicie Qualcomm Snapdragon 800. Urządzenie na swoim pokładzie ma też mieć 13MP kamerę główną i obsługiwać standard łączności LTE-A (prędkości przesyłu danych rzędu 150Mbps). Nowy produkt LG już po odpakowaniu z pudełka ma działać w oparciu o najnowszą odsłonę Androida, czyli 4.3 Jelly Bean.

Szczerze mówiąc nigdy nie rozumiałem idei, jaka przyświeca stworzeniu linii LG Vu. Przecież urządzenie z ekranem 4:3 raczej kiepsko się nadaje do gier albo oglądania filmów (po bokach mielibyśmy wtedy dość szeroki, czarny pasek). Poza tym tak szerokie urządzenie trudniej trzyma się w dłoni. Chyba jedyne, słuszne zastosowanie tego smartfona to przeglądanie stron internetowych, obsługa poczty itp. Z tego też względu zapewne znajdzie się na niego kilku chętnych.

Gdyby ktoś był zainteresowany LG Vu III to informuję, że jego prezentacja ma się odbyć we wrześniu, podczas trwania berlińskich targów IFA 2013.

Źródło