Lg – logo

LG w Q3 2013 dostarczyło 12 milionów smartfonów

LG udostępniło krótką informację prasową, ogłaszając swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku. Chociaż słabnący rynek odbiorników telewizyjnych i niekorzystne kursy wymiany walut negatywnie wpłynęły na finanse, to mimo wszystko koreańskiej firmie udało się podnieść skonsolidowane przychody o 12% (licząc rok do roku), do 12.51 miliarda dolarów.

Lg - logo

LG chwali się również rosnącym zyskiem operacyjnym, który z kwartału na kwartał rośnie aż o 27% – do 196.34 miliona dolarów. Z naszego punktu widzenia najważniejszą informacją jest jednak to, że na pierwsze miejsce wysunął się oddział LG, odpowiedzialny za produkcję urządzeń mobilnych. Sprzedaż smartfonów w trzecim kwartale obecnego roku, w porównaniu z tym samym kwartałem roku poprzedniego wzrosła o 24% (osiągając wartość 2.75 miliarda dolarów). Oznacza to, że przez trzy ostatnie miesiące LG sprzedało aż 12 milionów smartfonów.

LG w raporcie zaznacza, że w najbliższym czasie zamierza skupić się na podniesieniu sprzedaży LG G2 oraz innych produktów z półki premium. LG widzi szczególną szansę na doskonałą sprzedaż w trakcie zbliżającego się okresu świątecznego, kiedy to wielu konsumentów ogarnia niepohamowany szał zakupów. LG będzie się też starać osiągnąć jeszcze lepszą sprzedaż „średniaków”, jak np. smartfonów serii L II oraz F.

Niestety LG nie ujawniło jeszcze swojego zysku za Q3 2013, jednak ze względu na wydatki związane z marketingiem oraz rosnącą konkurencję może się okazać, że wzrost zysku nie będzie wcale taki imponujący, jak wzrost sprzedaży. LG raport dotyczący swojego zysku powinno przedstawić jeszcze dzisiaj.

Źródło


  • adam

    G2 i seria L II budują dobrą opinię o tej marce.
    Nie ma się co dziwić, że zyski mogą rosnąć.