Lg – logo

LG w Q3 2014 zanotowało rekordowy przychód

LG podało dzisiaj swoje wyniki finansowe, jakie firmie udało się osiągnąć w trzecim kwartale 2014 roku. Jak się okazuje, LG w Q3 2014 poradziło sobie naprawdę świetnie, a motorem sukcesu był oddział firmy, zajmujący się produkcją smartfonów.

Lg - logo

Z danych przedstawionych przez LG możemy wyczytać, że gigant w trzecim kwartale sprzedał aż 16.8 miliona smartfonów, czyli rekordową dla tej firmy liczbę. Przychody mobilnego LG wyniosły w tym okresie 4.14 miliarda $, co przełożyło się na zysk operacyjny w wysokości 163 milionów $. Według przedstawicieli LG, tak ogromny sukces jest zawdzięczany głównie bardzo dobrej sprzedaży smartfonów z serii G oraz L III.

Kwoty przedstawiane przez LG może i nie są aż tak ogromne, jak te osiągane przez Apple, Samsunga, czy też Huawei, jednak LG rośnie bardzo szybko. Sprzedaż smartfonów tego koreańskiego producenta w porównaniu do Q3 2013, wzrosła aż o 39%, a jeśli porównamy Q3 2014 do Q2 2014 to okaże się, że przyrost sprzedaży wyniósł 16%.

Niestety, ale inne oddziały LG notują nieznaczne spadki (w przychodzie lub zysku operacyjnym). Jako całość LG w trzecim kwartale 2014 roku osiągnęło przychód w wysokości 14.54 miliarda $ (licząc rok do roku jest to wzrost o 7.4%), natomiast zysk operacyjny wyniósł 449 milionów $ (w porównaniu do Q3 2014, jest on prawie dwa razy lepszy). Jeśli LG faktycznie nadal będzie tak dobrze sprzedawać swoje smartfony, to kolejne kwartały powinny być jeszcze lepsze. Pamiętajmy też, że trwający obecnie kwartał to okres świąteczny, kiedy to konsumenci kupują najwięcej, więc i zyski firm powinny być imponujące.


  • Janas

    W Q2 2014 też mieli przychód, tendencja jest wzrostowa. Produkty LG są dużo lepsze niż kiedyś, oferta jest jedną z najbogatszych na rynku. No i ciekawie się w takim razie zapowiadają kwartały w 2015, i po premierze LG G4.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      To prawda, LG szczególnie dobrze radzi sobie w średnim segmencie gdzie ma przebogatą ofertę. Jeśli nadal będą tworzyć tak przyzwoite i niedrogie smartfony, to wzrosty będą coraz szybsze.